Протягом 5 днів у красивих Карпатах АВК проводила Байккемп для активістів велоруху та стратегічне планування своєї роботи.

Це була суперможливість відпочити від Києва та дізнатися, що відбувається з велотемою у Хмельницькому, Калуші, Обухові та Чернівцях і навчитися лайфхакам проектної роботи, а потім одразу ж застосувати їх на практиці під час оцінки роботи конкретної громадської організації. Підозрюю, що у якомусь конференц-залі київського готелю це могло б бути трохи занудно, але на галявині між двома річками Жонка та Прут у Яремче це було максимально ефективно.

АВК проводила Байккемп для активістів велоруху та стратегічне планування своєї роботи

Чому я навчилася на Байккемпі?
1. Розробляти дерево проблем, формулювати цілі та завдання роботи організації.
2. Планувати проект у логічній матриці мети-цілей-результатів-заходів, а також мати на увазі зовнішні фактори у вигляді припущень.
3. Перевіряти, чи цілі, які я розробила, відповідають принципу SMART (specific, measurable, achievable, yet ambitious, relevant, time-bound).
4. Робити карту стейхолдерів і за нею визначати, як і з якими групами людей, важливих для досягнення цілей організації, будувати взаємодію.
5. Розуміти, як працювати із ЗМІ, правильно давати коментарі, відповідати на улюблені запитання журналістів, писати прес-анонси і прес-релізи.
6. У бюджеті закладати співфінансування, щоб показувати донору, що ти вкладаєш ресурс організації і ту частку грошей, яку ти у нього просиш, буде вдало доповнювати це співфінансування.

АВК і ЦСДІ проводили Байккемп 2016 у Яремче для активістів велоруху

Можливо, багато з вас все це знають і так, але в часи, коли я вчилася в найкращому університеті країни (sic!) проектний менеджмент ще не був трендом, тому зараз у мене стільки захвату від нових знань, що я навіть можу розказати, як я це одразу затосувала на практиці.

Як я це застосувала на Стратегічній сесії АВК?
1. Разом із персоналом офісу і членами Ради АВК ми сформували дерева організаційних (що нам заважає працювати ефективно?) і стратегічних (що заважає Києву стати справжнім веломістом, без цих безкінечних компромісів?) проблем для організації.
2. Зв’язала для себе в голові, як конкретна ціль, яка записана в розділі сайту “про нас” пов’язана з масовими заходами та кабінетною роботою, яку робить АВК.
3. Перевірила, чи цілі, які мої колеги поставили перед собою ще 3 роки тому, справді актуальні та такі, які можна досягнути за обмежений період часу.
4. Записала на ватмані по осі “інтерес” та “вплив” усіх-усіх людей, організації та установи, із якими пов’язана діяльність АВК – від Кличка-мера і Антона Вакуленка до Міністерства охорони здоров’я.

АВК і ЦСДІ проводили стратегічне планування своєї роботи у Яремче

Усе це та інші знання я триматиму в голові і буду застосовувати у своїй основній роботі у соціологічних дослідженнях та, звичайно, роботі над розвитком АВК як ораганізації-комети, яка швидко і успішно робить Київ містом велосипедів. Дякую Тані Лебухорській, Віті Загребі, Ірі Бондаренко та Марині Блудшій за ці знання.

P.S. Що автор взагалі мав на увазі? Автор мав на увазі, що громадська робота — це не тільки 100+ непрочитаних листів у пошті і коли нічого не встигаєш, а ще й приємний бонус у форматі робота+відпочинок поза офісом, спеціальні 2 дні, щоб спланувати, куди організація йде в наступні 3 роки і можливість говорити, слухати і давати поради. Восени АВК проводитиме чергові вибори Ради, куди податися можуть всі активні велосипедисти, члени чи волонтери АВК, які хочуть працювати у форматі, про який я розказала. Подумайте, чи є щось таке, що вам заважає стати членом Ради АВК? Не думаю, що ці перешкоди вагомі. Сподіваюся передати свої неважкі і цікаві повноваження у хороші руки.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Уже кілька останніх років неофіційне звання української велостолиці дістається Івано-Франківську. Саме тут протягом трьох днів 5-7 жовтня проходив ювілейний – 10-тий “Veloforum” для лідерів та

Протягом шести днів 2-7 липня у Києві проходила Літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для професіоналів, які мають досвід роботи з

У четвер, 8 грудня, в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (МінРегіонБуді) група українських вчених-транспортників обговорюватиме непримітний документ. Його суть розуміють, заледве, кілька сотень