Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – вжепонад 500!

Знайомтеся – Марина Блудша

Maryna Bludsha

Фото: Алехандро Шермук

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Навчилася три роки тому, але більш-менш активно їжджу, відколи купила собі велосипед два роки тому. Попросила тата навчити мене їздити на велосипеді в 25 років. У дитинстві читала книжки, велосипед не приваблював, погоджувалася сідати лише на триколісний. І хоча малою не каталася, з велосипедом у мене пов’язаний травматичний досвід. Коли було років 11, знайомий старший хлопець взяв мене на багажник покататися, але так швидко гнав, що врізався в якусь стіну. Він втримався на ногах, а я полетіла на землю. Досі є шрами на коліні та лікті. Що цікаво, поки вчилася під керівництвом тата їздити на велосипеді у дворі будинку та подвір’ю сусідньої школи, жодного разу не впала.

З якою метою його використовуєш?

Намагаюсь їздити велосипедом у справах або на зустрічі, навіть якщо це далеко від дому. Їздити на роботу доводилося мало. З парками теж не склалося — мені цікавіше поїхати на велосипеді по місту, ніж їхати спеціально в парк і там намотувати кола. Хоча, напевно, в цьому теж є свій шарм. Давно хочу спробувати маршрути здоров’я.

Їжджу переважно по дорозі, а тротуарами — лише там, де вони широкі та рівні, або коли оминаю розв’язки, які для мене поки що заскладні. По тротуару мені не дуже зручно їздити, бо потік людей куди більш хаотичний, ніж потік машин на дорозі. А взимку тротуари часто завалені снігом або вкриті кригою, на відміну від розчищених доріг.

Що для тебе велосипед?

Велосипед для мене – це джерело задоволення і щастя. А ще віри в себе. Адже це живий доказ того, що навчитися можна всьому. Після того, як я опанувала їзду на велосипеді вже в дорослому віці, мені здається, що немає нічого неможливого. Здається, я навіть роботу наважилася поміняти завдяки тому, що почала їздити на велосипеді.

Помітила, що велосипед притягує в моє життя різні дива, зводить з дивовижними людьми.

Мої друзі називають мене героїнею, коли дізнаються, що я їжджу велосипедом з передмістя Києва в центр (це приблизно 25 км). Але я думаю, що вони вживають це слово як ввічливий синонім «божевільної»J

Чому ти приєднався до АВК і що думаєш про організацію?

Я приєдналася до Асоціації велосипедистів Києва, бо їжджу велосипедом по місту, тож у моїх інтересах, щоб воно стало комфортним і безпечним для таких, як я. Щоб це стало нормою, а не божевіллям. Приєдналася до АВК, коли переконалася, що вона об’єднує людей, котрі справді працюють для цієї мети. Причому, як виявилося, не лише в Києві, а й у різних містах країни. Гуртом досягнути цієї мети легше, ніж поодинці.

І наостанок: твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Бажаю всім відкрити для себе велосипед і не закриватиJ Навіть якщо ви не будете їздити велосипедом на роботу, дружба з велосипедом обіцяє багато приємного. Якщо ви не уявляєте своє життя без автомобіля, спробуйте поїздити на велосипеді хоча б час від часу. Так, він не такий швидкий, як наш чотириколісний друг, але значно дешевший і безпечніший для здоров’я. Та й швидкість поняття відносне. Це я розумію щоразу, коли залишаю позаду машини, які стоять у пробці на дорозі.

Києву бажаю відкритися для велосипедистів. Коли місто стає зручним для людей для велосипеді, воно стає зручним для всіх людей. А не лише для машин.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто