У Києві спостерігається позитивна динаміка щодо кількості велосипедистів на вулицях міста: у будні дні їх стало на 10% більше, у вихідні — на 33% більше. Про це свідчать дані останнього підрахунку велосипедистів у Києві, який проводила Асоціація велосипедистів Києва (АВК).

Якщо порівняти дані осіннього підрахунку 2015 року із аналогічним у 2014 році, то можна прослідкувати позитивну динаміку: велосипедистів стало більше на 10%. У 2015 році АВК нарахувала 2069 велосипедистів на 19 перехрестях Києва в осінній будній день (за 2 вечірні години), у 2014 році — 1865 велосипедистів. При цьому погодні умови в день підрахунку протягом двох років були приблизно однакові: температура повітря була +23-25 у 2014 році та +20-27 у 2015 році.

Що стосується вихідного дня, то восени 2015 року було зафіксовано значно більшу кількість велосипедистів, ніж восени 2014 року: 2561 порівняно з 1705. Отже, у вихідний осінній день за приблизно однакової погоди у Києві стало їздити на 33% більше велосипедистів у 2015 році, порівняно з 2014 роком.

АВК проведе весняний підрахунок велосипедистів 18 і 21 травня 2016 року.

Гендерний розподіл
Восени у будній день на точках підрахунку було помічено 12% жінок та 88% чоловіків,  у вихідний день жінок стало значно більше – 20% серед усіх велосипедистів. Дослідження в інших країнах свідчать, що чим більше доля жінок серед міських велосипедистів, тим безпечнішими є умови для руху велосипедистів на дорогах міста.

Рух по тротуарах
Підрахунок дав змогу виявити, що у вересні 2015 року велосипедисти рухалися по дорозі та по тротуару у будній день у пропорції 50/50. У вихідний день пропорція трохи змінюється: 46% їдуть по дорозі та 54% по тротуару. Найінтенсивніший рух по тротуару зафіксований на Московському мосту, Набережному шосе та Володимирському узвозі та по вул.Бальзака, де є новозбудована велодоріжка. У 2014 році приблизно стільки ж велосипедистів обирали тротуар та дорогу для їзди.

Кількість велосипедистів у Києві збільшилась на 10% у будні. Дані останнього підрахунку велосипедистів у Києві, який проводила Асоціація велосипедистів Києва (АВК).

У 2015 році було проведено два підрахунки велосипедистів: навесні (у квітні/травні) та восени (у вересні), у будній день та у вихідний. Час для підрахунків обирався найбільш піковий: з 12 до 14 у вихідний день (суботу) та з 17 до 19 у будній (середа) як навесні, так і восени. У травні 2016 року АВК проведе весняний підрахунок велосипедистів третій рік поспіль. Кожен охочий може долучитися до унікального дослідження велотрафіку  на 19 перехрестях у семи районах Києва, ставши волонтером проекту.

 

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний