Асоціація велосипедистів Києва закликає підтримати петицію за безпеку на дорогах, яку будуть підписувати на Всеукраїнському Велодні у містах України.

Активісти велосипедного та пішохідного руху закликають встановити безпечний ліміт швидкості у місті:

  • знизити ліміт швидкості до 50 км/год,
  • скасувати нештрафоване перевищення швидкості на 20 км/год.

Чому це важливо

За статистикою ДАІ та Національної поліції, перевищення безпечної швидкості є причиною найбільшої кількості ДТП зі смертельними наслідками.

За дослідженнями, проведеними у країнах ЄС, безпечною швидкістю у місті є 50 км/год (30 км/год на житлових вулицях), а не 60+20=80 км/год, як встановлено в Україні. Обмеження швидкості на рівні 50 км/год у країнах ЄС призвело до зниження смертей від ДТП на 9%. Науково доведено, що у разі наїзду на пішохода чи велосипедиста при такій швидкості, у останніх є шанси вижити. При наїзді на швидкості понад 50 км/год ці шанси зменшуються до нуля.

Як не парадоксально, зменшення ліміту швидкості не призведе до заторів: чим менша швидкість руху авто, тим більша пропускна здатність вулиць. На великих швидкостях існує потреба у більшій дистанції для безпечного руху машин. А за швидкості 30-50 км/год вона є мінімальною і водіям потрібно менше часу, щоб дістатися з пункту А в пункт Б.

Всесвітня організація охорони здоров’я та інші міжнародні організації рекомендують Україні вживати заходів для зменшення загальної швидкості дорожнього руху, що сприятиме підвищенню безпеки.

Як підтримати петицію

Якщо ви представляєте велоклуб, громадську організацію, ініціативу – будь ласка, підпишіть петицію від імені вашої організації тут (додайте коментар знизу петиції). Петиція з підписом вашої організації буде передана у Кабмін 1 червня.

Якщо ви хочете підтримати особисто – будь ласка,

  • підпишіть петицію онлайн,
  • поширте інфо про петицію на своїй сторінці у соцмережах,
  • наклейте наклейку “обмеження швидкості 50” на видне місце (можна взяти у волонтерів АВК на Велодні),
  • пояснюйте журналістам та знайомим доцільність затвердження безпечного ліміту швидкості.

Петиція з вашим підписом буде передана у Кабмін 1 червня.

Петиція: http://www.petitions247.net/50forsafety

Історія питання: як велосипедисти боряться за зменшення швидкісного ліміту

Дослідження та факти: Перегляд нашої пристрасті до швидкості, Сучасна політика обмеження швидкості у країнах ЄС

Нагадаємо, що у березні 2016 у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4275 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху”, у якому пропонується не притягати водіїв до відповідальності за перевищення дозволеної швидкості руху транспортних засобів не більше, як на 5 км/год (на відміну від безкарних +20 км/год, що встановлені зараз). Цей законопроект варто підтримувати.

Контакти:

Ірина Бондаренко, координаторка з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва, 097 699 10 38, isbondarenko at avk.org.ua

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші