В Україні більшає не лише велосипедистів у містах, але й велогонок для аматорів велоспорту. Для когось велосипед став транспортом, а для когось — змаганням. Велогонки в Києві проводяться як для маленьких велосипедистів, так і для великих.

Сьогодні, 21 травня, парк Дубки перетворився на яскраве містечко, де головними дійовими особами є діти, а їхніми помічниками — вірні двоколісні друзі, біговели та велосипеди. Тут протягом двох днів проходять дитячі велоперегони «Ми — чемпіони!», які відбуваються вже у 18-й раз! Це змагання на швидкість серед дітей від 3 до 15 років, які проводяться двічі на рік (весною та восени). У перший день змагань, 21 травня, їдуть гонщики з 3 до 6 років, а завтра, в неділю 22 травня, братимуть участь гонщики з 7 до 10 років. Цього року в дитячій велогонці зареєструвалось 850 учасників. Вимоги для участі в гонці мінімальні: наявність велосипеда (біговела), шолому і бажання кататися. Для всіх учасників передбачено нагороди. З картою траси, положенням про велоперегони та розкладом змагань можна ознайомитися тут.

Дитяча велогонка "Ми — чемпіони!"

Фото Юлія Гульчитай

У рамках дитячої велогонки «Ми — чемпіони!» проходять також змагання для малюків «Котигорошки» і юніорські велоперегони. Цієї весни вони пройшли наприкінці квітня. Восени 2016 року  відбудуться дитячі велоперегони (10-11 вересня) для дітей 3-10 років, юніорські велоперегони (1 жовтня) для дітей 11-14 років і гонка для малюків “Котигорошки” (2 жовтня) для дітей 2-3 років.

А для дорослих любителів позмагатися на велосипеді вже незабаром пройдуть аматорські велоперегони для чоловіків та жінок у рамках міжнародної велогонки Race Horizon Park 2016. Цього року чоловіки і жінки вперше отримали змогу змагатися на окремих гонках. У Києві традиційно пройде групова велогонка для любителів Horizon Masters Cup, а в Київській області — вперше в Україні аматорська велогонка на індивідуальний час серед жінок VR Women ITT Masters.

У рамках Race Horizon Park відбудуться жіноча та чоловіча аматорські велогонки

Фото Олег Самойленко

Жіноча аматорська гонка VR Women ITT Masters у рамках Race Horizon Park є відкритим міським турніром з велосипедного спорту серед жінок в індивідуальній гонці на час з роздільним стартом. Гонка відбудеться у Вишгородському районі Київської облaсті (Сухолуччя-Димер) в неділю, 29 травня, після жіночої професійної індивідуальної гонки на час. VR Women ITT Masters проводитимуться серед спортсменок-аматорів у наступних заліках (категоріях): «Жінки 16+» та «Жінки 30+». «На трасі Сухолуччя–Димер буде встановлено дуже високий результат, бо велосипедистки зможуть розвинути високу середню швидкість на цьому відрізку. Можливо, буде поставлено рекорд України», — заявляє Олександр Башенко, голова оргкомітету велогонки RaceHorizonPark і президент Федерації велоспорту України.

Нагадаємо, улітку минулого року на території Вишгородського району під Києвом проходили організовані велотренування на шосе для професіоналів та аматорів шосейного спорту, які влаштовувала щонеділі Вишгородська райдержадміністрація за підтримки місцевих велоактивістів і бізнесу. В останній день літа 2015 року за маршрутом велотренувань відбулась одна з наймасовіших аматорських велогонок України VR120 Race, де в окремій категорії змагались жінки-аматори. А цього року пройдуть уже окремі аматорські велозмагання серед жінок VR Women ITT Masters — по тій самій дистанції, що й міжнародна професійна гонка VR Women ITT.

У Києві традиційно пройде групова велогонка для любителів Horizon Masters Cup

Аматорська велогонка Horizon Masters Cup стартуватиме 29 травня у Солом’янському районі Києва перед змаганням професіоналів Horizon Park Classic по тому самому маршруту. У традиційному київському турнірі з велосипедного спорту серед широких верств населення взяти участь можуть такі категорії: Чоловіки 16+, Чоловіки 30+, Чоловіки 40+, Чоловіки 50+, Чоловіки 60. Серед фанатів аматорського велоспорту в Україні є представники абсолютно різних професій (це айтішники, військові, державні службовці та навіть актори). Частим гостем велоперегонів для любителів є навіть посол США в Україні. Детальнішу інформацію про умови участі в аматорській велогонці Horizon Masters Cup можна отримати тут, про VR Women ITT Masters — тут.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний