23 лютого в офісі Асоціації велосипедистів Києва було проведено веловівторок, на якому відбулось обговорення програми велонавчань у 2016 році. Участь взяли волонтери, велотренери минулих років та активісти, що виявили бажання стати велотренерами у цьому році.

Загалом, вирішено зберегти весь позитивний досвід з попередніх років, внісши деякі правки для збільшення зручності та ефективності програми. За підсумками зустрічі було вирішено, що відкриття велонавчань цього року відбудеться 17 квітня на Хрещатику, а надалі буде проводитись у кількох районах міста щонеділі об 11-й годині. Підготовка велотренерів, як і в минулому році, включатиме 3 заняття: з теорії ПДР та безпечної їзди, майстер-клас з основ веломеханіки та інструктаж з надання першої медичної допомоги.

До основних переваг велонавчань минулого року було віднесено створення сильної команди велотренерів (нагадаю, в минулому році 18 тренерів було задіяно в наші уроки) та значну кількість позитивних відгуків від наших учнів. До негативних – низьке інформування потенційних учнів, через що часом на заняття приходило мало людей, або ж вони взагалі не відбувались. Для того, щоб виправити цю ситуацію, ми обговорили певні кроки для покращення анонсування навчань.

Поступали також нові цікаві ідеї – наприклад, провести якесь велонавчання разом з патрульними поліцейськими, послухавши їхні точки зору та врахувавши їх досвід.

Також ми розглянули пропозиції по фінансовому забезпеченню тренерів та їх мотивації. Вирішили, що ця активність має лишатись волонтерською, але в той же час ряд приємних бонусів, які може надати Асоціація – безкоштовне ТО, участь у спеціальних заходах для велотренерів, тематична сувенірна продукція та інше – можуть служити вираженням подяки для людей, які приділяють свій вільний час корисній справі.

І наостанок, обговорили райони, у яких велонавчання проводитимуться цього року. В минулому, нагадаю, ми анонсували 7 точок – Оболонь, Поділ, Хрещатик, Нивки, ВДНГ, Дарниця, Позняки. В цьому році ми відкриваємо набір велотренерів на ці ж, а також на кілька нових точок – Солом’янка, Виноградар, Троєщина, і будемо діяти згідно з кількістю бажаючих активістів. До речі, триває набір велотренерів, якщо ви бажаєте отримати новий досвід та допомогти іншим людям їздити безпечно – вам сюди.

інші цікаві матеріали

У проекті бюджету Києва на 2018 рік зникли 50 млн грн, заплановані на розвиток велоінфраструктури. Це пряме порушення київською міською владою зобов’язання, взятого на себе

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про зменшення максимальної дозволеної швидкості руху в населених пунктах з 60 км/год до 50 км/год. Постанова №883 «Про внесення змін до

Департамент транспортної інфраструктури КМДА зробив бюджетний запит на 2018 рік на велоінфраструктуру в сумі 50 млн грн. Відповідно до Стратегії розвитку Києва 2025 ДТІ визначив