Просто зараз на Київському велотреці відбувається протистояння між забудовником та велоактивістами. Забудовник без попереджень розпочав будівництво підземного паркінгу на 40 місць, замість того, аби будувати обіцяний центр велокультури, причому за гроші, що були виділені на центр велокультури. З 12:00 8 лютого на Велотреці відбувається акція протесту.

Публікуємо повний заклик активістів Велотреку:

“Ми тут всі в шоці від того, як відбувається “реконструкція” Київського велотреку… Замість того, щоб нарешті оголосити обіцяний відкритий конкурс (нагадаємо, ми зібрали величезну кількість підписів й мер особисто висловився на підтримку), публічно та прозоро розробити рішення, які б допомогли велотреку якісно розвиватися, десь нагорі склепали свій план освоєння грошей треку. Давайте розберемося, в чому справа.

Місто виділило гроші на реконструкцію велотреку для того, щоб популяризувати велосипед. Створити Центр велосипедної культури Києва – ось що було метою концепції, презентованої киянам в серпні 2015 року. Саме за це проголосували депутати, і ми були раді, що нарешті справа зрушила з мертвої точки. Кличко – мер навіть заявив, що роботи встигнуть завершити до дня Києва, тому будівельники взялися розбирати адміністративну будівлю одразу після новорічних свят.

Звідки такий поспіх? Стільки років трек стояв нікому не потрібний, і тут така гарячка… Але ту будівлю і так треба було розбирати, інакше вона завалилася б сама. Головне щоб трек відремонтували, побудували новий сучасний корпус з трибунами і щоб на все вистачило виділених грошей.

Натомість, замовником реконструкції велотреку та благоустрою прилеглої території було визначено КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Його керівник (за сумісництвом депутат Київради від фракції «Солідарність» і член комісії з питань містобудування) Вячеслав Непоп та новопризначений заступник голови КМДА Александр Спасибко почали тихенько розробляти і погоджувати свій власний проект „реставрації”.

Так от, без конкурсу, без публічного відкритого обговорення проекту громадськістю, без необхідних дозволів зараз на території треку будують великий ПІДЗЕМНИЙ ПАРКІНГ! Замовник не збирається будувати сучасну адмін-будівлю, не планує розширити парк поблизу, не хоче робити накриття над треком або зайнятися нарешті якісним ремонтом полотна чи створенням іншої корисної і потрібної інфраструктури, а бігом взявся класично „заривати в землю” левову частину грошей треку у підземний паркінг. Під гаслом „мер Кличко обіцяв відкрити трек до Дня Києва” вже розпочаті земляні роботи та забиті перші сваї.

При цьому, як нам стало відомо, особисто пан Непоп, з зухвалим порушенням регламенту, без попереднього внесення до порядку денного (щоб громадськість не дізналась), просто „з голосу” протягнув на земельній комісії Київради проект рішення про передачу земельної ділянки очолюваному ним КП “для ремонту велотреку та необхідної інфраструктури”!

 

Наступний його крок – винести це питання на сесію Київради.

Питання: кому необхідної інфраструктури? Нам з вами точно не потрібен паркінг на 40 машино-місць, який навіть не належатиме велотреку (за визнанням самого пана Непопа)! І це все за наші з вами міські гроші, виділені на реконструкцію велотреку? Чудовий буде подарунок велосипедистам до Дня Києва: замість Центру велосипедної культури – елітний паркінг для крутих тачок. Ветерани велоспорту, спортсмени та аматори, місцеві мешканці НЕ ЗА ЦЕ БОРОЛИСЯ довгі роки!

Тому, зважаючи на те, в якому режимі відбувається впарювання нам паркінгу замість реальної реконструкції велотреку, враховуючи що місто не робить реальних кроків щодо відкритості і прозорості всіх процесів навколо велотреку, ми йдемо на ‪#‎велотрек‬ завтра, в понеділок 08 лютого 2016 року, о 12-00, на першу акцію протесту проти будівництва підземного паркінгу та з метою поставити прямі питання замовникам і виконавцям робіт. Всім бути, максимальний репост!”

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Стильні, елегантні, вишукані – одним словом, ті, хто знають, що таке справжній велошик! Стиль цього року обираєте ви самі, ми лише задаємо формат. Готуйся, Києве:

Новий перехоплювальний велопаркінг відкрився 25 травня неподалік ст.м. “Лівобережна” в Києві. Це вже третій паркінг, що дає змогу жителям міста залишати велосипед безкоштовно й під