У Києві створено перший повноцінний веломаршрут, у місті з’являється все більше користувачів велосипедів – згадуємо, чим займалась Асоціація в столиці та на національному рівні в 2015 році.

З повним описовим та фінансовим звітом Асоціації велосипедистів Києва можна ознайомитися тут.

Розвиток веломережі

У 2015 році з’явився перший веломаршрут, що сполучає житловий масив (Троєщина) та центр міста (Європейська площа). Відмінність від попередніх велодоріжок у Києві в тому, що інфраструктура створена або покращена на цілому маршруті, а не лише на окремій ділянці – це дозволяє майже безперешкодно проїхати на велосипеді з одного району в центр міста. Троєщинський маршрут не досконалий, однак він заклав новий підхід у створенні якісної велоінфраструктури в Києві.

Веломаршрут Троєщина-Центр

Популяризація велотранспорту

Цього року Асоціація продовжила традиційні проекти з популяризації велосипеда, але вони вийшли на значно вищий рівень. Згадаймо велопарад дівчат, що прокотився по Києву в 5 стилях по п’яти маршрутах.

Велопарад дівчат, травень 2015

Дні “Велосипедом роботу” відбулися цього року тричі та з невеликого флешмобу в Києві у 2014-му переросли у всеукраїнський рух, що охопив 12 міст у 2015-му!

 

Аби більше людей пересідали на велосипеди, АВК провела “виїзні” промозаходи на більше ніж 10 масових фестивалях в Києві (Фестиваль здоров’я, UCRAZYANS, День молоді, Kyiv Sunday Breakfast, PRO MISTO, Urban Fest, DIY Fest, Гогольфест, дві велосипедині виставки тощо); більше того, “велоточки” побували в 7 містах України в рамках весняного туру “Енергонезалежність – наша спільна справа“. Особливою популярністю на таких подіях користувався безкоштовний прокат від АВК та тест на велоправа.

ВелоТочка на Гогольфесті, вересень 2015

Традиційно у вересні відбувся Європейський тиждень мобільності, де мало не щодня відбувалися події: велоекскурсії, День ПАРКУвання, День Велосипедом на роботу, підсумки конкурсу “Велопрацедавець року” та інші. Один з телеканалів навіть назвав ЄТМ тижнем веломобільності – і то був справді гарячий період!

День ПАРКУвання, вересень 2015

Немасові, але ідейні зустрічі по різних питаннях веложиття Києва відбувалися з березня по серпень – здається, робоча назва “веловівторки” вже стала загальною) Щотижня у невеликих групах ми планували події, обговорювали перевезення вело в громадському транспорті, формували пропозиції по розвитку велоінфраструктури, розробляли карту пагорбів, говорили про електровелосипеди та багато іншого. Обов’язково продовжимо цю практику наступного року!

Веловівторок, березень 2015

Велоекскурсій у 2015 було не так багато, зате на них приїжджало традиційно багато людей. Плануємо професіоналізуавти цей напрям надалі, тому якщо ви хочете стати велогідом – чекайте на новий набір уже навесні.

Велоекскурсія “Києво-Печерська фортеця”, червень 2015

Вже другий рік поспіль разом з веломайстернею “Veloprostir” проходили щомісячні майстер-класи з обслуговування велосипеда. Тепер ще більше людей вміють самостійно робити простий ремонт свого велосипеда в домашніх умовах.

Майстер-клас з обслуговування велосипеда, липень 2015

Безпека руху

Приємно, що Велошкола з безпеки руху від АВК вийшла на новий рівень: цього року вона працювала в 7 районах, у ній були задіяні більше 15 тренерів, що пройшли майстер-класи з правил дорожнього руху, обслуговування велосипеда та першої домедичної допомоги.

Велонавчання на Позняках, липень 2015

Відбулася перша зустріч велосипедистів та Патрульної служби Києва, під час якої обговорили найкритичніші моменти роботи нової поліції по відношенню до велосипедистів.

Зустріч велосипедистів та поліції, вересень 2015

Цього року ми продовжували пояснювати необхідність зменшення швидкісних лімітів у містах України до 50 км/год. Ми вважаємо, що це один із ключових заходів, що зменшить аварійність на дорогах і зробить пересування велосипедистів більш комфортним.

50 – безпечна швидкість у місті

Як і ранше, продовжили співпрацю з ГО “Мотохелп“, що забезпечує допомогу двоколісним у разі ДТП.

Національна робота 

Асоціація велосипедистів Києва проконсультувала цього року 8 міст з розробки велоконцеції: Житомир, Кривий Ріг, Миколаїв, Полтава, Тернопіль, Черкаси.

Робота над велоконцепцією Житомира, березень-квітень 2015

Кілька подій проходили протягом року паралельно в низці міст України: Дні “Велосипедом на роботу”, велопарад дівчат, підрахунок велосипедистів. А ще велоактивісти України вперше консолідовано поставили велосипедні вимоги кандидатам у мери та депутати на місцевих виборах у рамках кампанії “Я за вело“.

Влітку велоактивісти з 14 міст України відвідали перший BikeCamp у Карпатах, пройшли тренінги, аби побудувати свою роботу з просування велоруху в містах більш ефективною та впливовою. Співорганізатором події виступила Асоціація велосипедистів Києва.

BikeCamp у Карпатах, липень 2015 року

У жовтні відбулась уже сьома міжнародна конференція “Велофорум“, що зібрала представників понад 20 міст та 6 країн у Кривому Розі для обміну досвідом кращих велосипедних практик.

Велофорум-2015 у Кривому Розі, жовтень 2015

В цілому, в 2015 році далі спостерігався бум велосипедних ініціатив. Крім проектів Асоціації, у Києві відбувалися щомісячні Критичні маси, два масові Ретрокруїзи, Велодень, активізація процесів навколо Київського Велотреку та інше.

Зростання Асоцації

Асоціація велосипедистів Києва збільшилась кількісно та якісно: на початку 2015 року нас було  315 членів, а зараз майже 500. Голос велоспільноти Києва стає сильнішим з кожною людиною, що долучається.

До нас приєдналось кілька десятків активних волонтерів, завдяки яким вдалося реалізувати всі згадані проекти.

Велопоїздка волонтерів і друзів АВК в Пущу Водицю, жовтень 2015

Розширюється і коло партнерів: нові магазини, майстерні та навіть точки харчування долучаються до партнерської програми, надаючи знижки та бонуси членам Асоціації. Це надихає!

Зрештою, у листопаді ми провели щорічні Загальні збори, які цього разу включали не лише звіти-плани, але й святкову велосипедну вечірку на даху київського хмарочоса)

Загальні збори АВК, листопад 2015

Дякуємо, що їздите на велосипеді, підтрмуєте велосипедний рух у Києві та Україні. До зустрічі на вулицях і подіях у новому, 2016 році! Крути педалі, Київ!

Хочете підтримати роботу Асоціації велосипедистів Києва? Стати частиною змін на шляху до комфортного Києва, де кожен хоче і може їздити на велосипеді?

Долучайтеся до Асоціації велосипедистів Києва або підтримайте нашу діяльність іншим способом.

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва провела воркшопи з планування велосипедної мережі в 5 об’єднаних територіальних громадах. У партисипативних воркшопах у Коростишівській, Якушинецькій, Корюківській, Пирятинській і Лохвицькій ОТГ

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Асоціація велосипедистів Києва продовжує серію публікацій з дослідження, яке містить огляд фінансової політики в сфері розвитку велотранспорту в найуспішніших країнах Європи. Метою цього дослідження є