29 листопада 2015 року кияни вийдуть на вулиці міста, аби разом із активними громадянами по всьому світу продемонструвати своє ставлення до проблеми зміни клімату. Марш відбудеться напередодні Кліматичної Конференції ООН у Парижі, на якій уряди 198 країн, включаючи Україну, спробують затвердити спільний план дій для порятунку планети.

eco_small

Провідні вчені б’ють на сполох: якщо людство не стане на шлях низьковуглецевого розвитку, то середня температура на Землі підвищиться на 4-5°С. Це спричинить низку незворотних наслідків. Деякі з них ми вже відчуваємо зараз – це посухи та сильні вітри, нестача питної води, зменшення врожаю, повені, вимирання видів, надмірні опади і підвищення рівня світового океану, внаслідок чого прибережні регіони і цілі острівні держави можуть зникнути під водою.

Більшість країн-учасниць переговорів вже взяли на себе зобов’язання щодо зменшення кількості викидів парникових газів. Але цього недостатньо. Запобігти страшних наслідків можна лише за умови повного переходу до відновлюваної енергетики та впровадження інших заходів, а саме: збільшення площі зелених зон, утеплення будинків, розвитку громадського транспорту й велосипедної інфраструктури, реформування енергетичного сектору, роздільного збору та переробки сміття, приведення викидів забруднюючих речовин до європейських норм.

«Клімат змінюється і наше поколінння є причиною цього. Свідомо чи ні ми створюємо проблеми всім наступним поколінням, – пояснює Марія Сторчило, одна з організаторів Маршу. – Однак і в наших руках рішення. Час змінити систему, а не клімат. Щоб змінити все, потрібен кожен!»

12039191_885599428196697_703538173611472720_n

Асоціація велосипедистів Києва разом з іншими організаціями громадського сектору зі всієї України приєднується до глобального Кліматичного маршу:

ми запрошуємо всіх велосипедистів, як прихильників чистого та екологічно дружнього виду транспорту, приїхати та підтримати марш у Києві, аби відстояти своє право на безпечне майбутнє та спонукати владу до активної боротьби зі змінами клімату!

Однією із головних причин змін клімату, особливо у містах, – є саме транспорт. Екологічний слід велосипедиста у 12 разів менший за автомобіліста, а їзда на велосипеді не спричиняє викидів шкідливих газів та майже не створює шуму. Це є критично важливим для зниження впливу на нашу планету глобального потепління. Тому  українські міста вже сьогодні повинні поставити в пріорит саме розвиток екологічно чистого транспорту, у тому числі й велосипедного, а саме: створювати сприятливі умови для велотранспорту, будувати якісну й безпечну велоінфраструктуру та просувати велосипед, як комфортний та екологічний вид транспорту для міста.

10561598_992302087476080_9110049426845958898_n

Кияни зберуться 29 листопада о 12:30 у парку Шевченка та пройдуть маршем до Європейської площі. У програмі дійства заплановані виступи музикантів та громадських діячів, флешмоби та ще багато цікавого.

Стежте за новинами на сайті події climatemarchua.org та Фейсбук-сторінці.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 

інші цікаві матеріали

У суботу, 25 березня, відбудуться 4 велосипедні події, які мають на меті показати, що велосипед – це повноправний вид транспорту в Києві. 1) Акція “Дорога

У КМДА заявили про зміну транспортних пріоритетів Києва та розроблення Плану сталої мобільності Києва до 2025 року, яке має завершитися до середини 2017 року, а

Новий перехоплювальний велопаркінг відкрився 25 травня неподалік ст.м. “Лівобережна” в Києві. Це вже третій паркінг, що дає змогу жителям міста залишати велосипед безкоштовно й під