АВК прагне об’єднати велоспільноту Києва для досягнення амбітних велосипедних цілей. Якщо ви ще не приєдналися до Асоціації і маєте певні сумніви, тут знайдуться відповіді на кілька типових запитань.

Типові питання, на які ми пропонуємо свої відповіді нижче:

  • АВК – громадська організація. Багато громадських організацій налічують всього кілька осіб. Навіщо до вас приєднуватися?
  • Що це дасть мені практично?
  • Яким чином я буду впливати на рішення Асоціації?
  • На що витрачається членський внесок?
  • У мене немає велосипеда/я не користуюсь активно велосипедом. Може, мені не час приєднуватися?
  • Я не живу в Києві. Чи можна приєднатися?
  • Я не вступаю в жодні організації. У мене є певні переконання.

avk-member-photo

АВК – громадська організація. Багато громадських організацій налічують всього кілька осіб. Навіщо до вас приєднуватися?

Членські громадські організації – справді не дуже типове явище для України. Натомість у країнах Заходу практика асоціацій є надзвичайно поширеною. Там велосипедні організації налічують тисячі, часом десятки й сотні тисяч членів. Кількість людей, що не просто їздять на велосипедах, але й свідомо підтримують профільну організацію свідчить про серйозність певного громадського руху та намірів його учасників. Що більше нас буде, то легше нам буде просувати велосипедні вимоги.

Кожен з нас – людина з активною життєвою позицією, і ми віримо, що організація, навколо цілей якої об’єднаються тисячі людей, буде більш ефективною, ніж та, де періодично працює 2-3 людини.

Членство допомагає АВК розвиватися системно й провадити регулярну, а не спонтанну діяльність. Більше того, ваші внески роблять нас більш фінансово незалежними, дозволяють реалізовувати більше проектів, ніж це можна було б робити лише за рахунок грантів. Та головне – кожна нова людина, що приєднується до АВК дає нам сигнал, що ми на правильному шляху та постійно нагадує про відповідальність перед велоспільнотою Києва.

Що це дасть мені практично?

Пріоритетна (в т.ч. безкоштовна) участь у деяких подіях Асоціації. Підтримка ваших ідей та велопроектів. Консультації щодо різноманітних велосипедних питань. А якщо ви ще й знайдете час поволонтерити, ми будемо раді надати рекомендацію для вашої подальшої діяльності.

Більше того, через участь у загальних зборах ви зможете впливати на рішення Асоціації та визначати розвиток велосипедного руху в Києві (і не тільки).

Та головне – Асоціація об’єднує однодумців, тож у вас є з’явиться можливість спілкуватися в колі велосипедно налаштованих людей:)

Дізнатися більше про переваги участі в Асоціації.

Яким чином я буду впливати на рішення Асоціації?

Перш за все – своєю участю в щорічних Загальних зборах Асоціації, де кожен член може висловитися з приводу стратегічного розвитку організації та має право голосу при обранні її керівництва (голови та ради Асоціації).

А протягом року ми проводимо десятки проектів, до яких запрошуємо долучатися – у рамках кожної події, кампанії чи розробки велоконцепції ви можете подати та реалізувати свої ідеї.

На що витрачається членський внесок?

В основному – на роботу велошкіл, друк навчальних матеріалів, утримання сайтів, підтримку Мотохелпу та організаційну роботу. Детальніше про розподіл коштів від членських внесків і загалом з усіма звітами можна на цій сторінці. Звіт за 2015 рік було представлено на Загальних зборах 28 листопада та опубліковано на сайті.

У мене немає велосипеда/я не користуюсь активно велосипедом. Може, мені не час приєднуватися?

При вступі в Асоціацію не потрібно пред’являти велосипед чи доказувати спроможність проїхати Київ уздовж та впоперек за дві години. Своїм членством ви показуєте, що любите велосипед (навіть якщо востаннє каталися на ньому в дитинстві чи під час туристичної поїздки в Амстердам) та хочете, щоб Київ якомога швидше став дружнім до велосипедистів містом.

А не їздите ви активно велосипедом, скоріш за все, через відсутність комфортних умов для цього на українських дорогах. Членство в АВК – це символічний крок, ваш голос, ваше соціальне замовлення на якісну велосипедну інфраструктуру. Ми вимагаємо від влади створення такої інфраструктури, і що більше людей з нами – то менше приводів у чиновників нам відмовляти.

Я не живу в Києві. Чи можна приєднатися?

Членство в АВК не вимагає географічної прив’язки. Якщо ви тимчасово не живете в Києві, переїхали чи ніколи тут не були, але вам якимось чином хочеться підтримати велосипедний рух – ласкаво просимо до АВК. Серед членвів Асоціації є жителі Львова, Харкова, Чернігова, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Севастополя, деякі вже живуть в Німеччині, Польщі, Канаді, але далі продовжують нас підтримувати.

Діяльність Асоцації велосипедистів Києва хоч і зосереджена на представленні інтересів київських велосипедистів, але ними не обмежується. АВК співпрацює з активістами з усіх куточків України, надає консультації низці українських міст, працює над внесенням нормативних змін для розвитку велоруху на національному рівні. Зрештою, ми проводимо “Велофорум” – найбільшу всеукраїнську (і тепер міжнародну) конференцію на велосипедну тематику.

Дізнатися, як долучитися до АВК.

У мене немає змоги сплатити членський внесок. Що робити?

Ви можете отримати разове річне членство в Асоціації безкоштовно за умови активної волонтерської роботи в проектах АВК. Втім, така можливість є обмеженою і кожен випадок розглядається індивідуально.

Я не вступаю в жодні організації. У мене є певні переконання.

Ми розуміємо, що в декого є негативний досвід участі в “добровільно-примусових” організаціях. Асоціація велосипедистів Києва – аполітична, позарелігійна громадська організація. Все, що від вас вимагається для вступу – це сплатити річний внесок. Ми не зобов’язуємо вас до якоїсь роботи та не нав’язуємо жодних переконань. Кожен може допомагати діяльності АВК за бажання та можливості.

Не переконались? Хочете дізнатися більше? Хто вони, члени Асоціації?

Вони абсолютно різні. Вони економісти, дизайнери, механіки, юристи, митці, викладачі, медики, студенти; вони їздять у шоломах або без, у велоформі або в сукнях чи потертих джинсах; комусь із них 20, комусь 60; хтось живе на Троєщині, хтось на Печерську, а хтось у Харкові, Кракові чи Мюнхені; МТБ, сіті, шосе чи прокатний велосипед під час відпустки – важливо лише те, що вони люблять їздити на велосипедах та підтримують велорух!

Знайомтеся з членами Асоціації в проекті “АВК в обличчях“, а якщо ви вже з нами – розповідайте свої велосипедні історії та запрошуйте друзів! Читайте тут, як долучитися до Асоціації.

avk-obl-4

Також ми завжди раді поспілкуватися вживу, приходьте до нас в офіс (за попередньою домовленістю) – м.Київ, вул. Набережно-Лугова, 12 (офіс 205).

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче