Текст – Валерія Думанецька

Дивним був вибір міста для проведення Велофоруму 2015 у Кривому Розі: місто довге, індустріальне, туристами не балуване. Та потрапивши в атмосферу міста, розумієш, що велосипед це саме той транспорт і велокультура тут кричить як хоче розвиватись: тільки на ширину тротуарів глянути – широчезні!

Та й криворізькі велосипедисти теж мали, що презентувати та чим похизуватися у своєму намаганні розвивати велотуризм на місці. Три велосипедисти, не тільки тілом, а й душею, якось зібрались докупи й вирішили, що Кривий Ріг – це просто унікальне місто, якого немає більше на всьому білому світі і саме це не має привертати увагу українців і туристів з-за кордону. Тому хлопці, помізкувавши та трохи покатавшись по місцевості з метою прокласти маршрути, склали перші та єдині історико-індустріальні велоекскурсії, які проходять по унікальній місцевості.

Для ефективної роботи хлопці розподілили між собою обов’язки, тож команда «Криворізькі велоекскурсії» виглядає так:

Денис Дубов – екскурсовод, саме він малює маршрути на карті, а потім ще домальовує фактажем в уявленнях зацікавлених й так захопливу картинку під час екскурсії. Денис також є головою громадської організації «Ukrainian Bike Family», тобто хто-хто, а він точно знає що цікаво велосипедистові.

Кирило Тохтамиш – велотехнік у команді та представник центра екіпіровки «Велікан».  З Кирилом під час екскурсії не страшно зламатись, адже завжди отримаєш технічну допомогу, а також моральну підтримку.

Едуард Дворчук – екскурсовод та взагалі на всі справи майстер, бо розповість та покаже на фотографіях як було раніше, а ще й вас сфотографує, щоб на пам’ять та веселих історій довгими зимовими вечорами. А також Едуард є керівником клубу активного відпочинку «PeDali-SanDali».

veloeks_kr2

Трохи цифр для конкретики

  • Загалом команда розробила 14 маршрутів, кожен з яких має якусь свою родзинку, наприклад: мріяли побувати на іншій планеті та відчути себе першовідкривачем, тоді вам на екскурсію – «Марсіанські пейзажі»; вже обкатали всі моря? тоді вам на екскурсію «Таємниці підземель та залізного моря» — такого моря ви ще точно не бачили;
  • За період 2015 року екскурсії проїхало більше 760 велосипедистів, котрі пройшли більше 500 км;
  • Відвідали більше 70 індустріальних об’єктів;
  • максимальна кількість велосипедистів, котрі брали участь 73, мінімальна – 30; середня кількість – 45-50 осіб;
  • Середня тривалість екскурсії – 6 годин;
  • Середня довжина маршруту – 25 км;
  • Вартість екскурсії – 100 грн, в які входить: послуги екскурсовода, послуги механіка та замикаючого, організація харчування (традиційне та вегетаріанське), послуги фотографа та відеографа, сувенірна продукція (магнітики).

Тож виступ хазяїв цьогорічного Велофоруму у Кривому Розі приємно здивував та надихнув слухачів велонадбаннями для місцевих велосипедистів та, звісно, для розвитку туристичного амплуа насправді неповторного індустріального міста України. А кого зацікавило, збирайтеся у Кривий Ріг, адже там є на що подивитись: провальні воронки, кар’єри, комбінати, гірницькі поселення, шахти, які ще діють та ті, які вже закриті, шламосховища та багато іншого.

Велоекскурсия Кривой Рог

Слухала, захоплювалась, ще й на екскурсію потрапила
та відгук написала Валерія Думанецька.

Фото – Едуард Дворчук

Думки, висловлені в блозі членами АВК є суб’єктивними та можуть не збігатися з офіційною позицією Асоціації.

Хочете поділитися своїми думками? Запропонуйте тему: media[at]avk.org.ua.

 

інші цікаві матеріали

 Учасник велопробігу «Чумацький Шлях» Максим Семак, який подолав разом з іншими 10 000 км Північною Америкою за 100 днів, розповів лайфхаки успішного вибору велосипеда для подорожі.

Уже кілька останніх років неофіційне звання української велостолиці дістається Івано-Франківську. Саме тут протягом трьох днів 5-7 жовтня проходив ювілейний – 10-тий “Veloforum” для лідерів та

5-7 жовтня в Івано-Франківську відбулася найбільша щорічна конференція на перетині транспорту та міського розвитку – Велофорум. Команда АВК відвідала 10-у ювілейну конференцію рекордним складом: офіс