Після оприлюднення офіційної інформації про кандидатів на місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, розпочався активний період підписання вимог велоактивістів міста Києва в рамках громадської національної кампанії «Я за вело!».

5 жовтня згадану кампанію підтримала партія «ДемАльянс», зокрема і кандидат на посаду голови Київської міської ради – Василь Гацько з своїми однопартійцями (Панов Максим, Іванюк Анна, Альїд Філіп, Пальнюк Віктор, Терлецький Олег, Шиманський Євгеній, Колесник Роман, Гунько Олеся, Хрутьба Андрій).

Demalliance_deklaratsiya Jpeg

6 жовтня координатор кампанії по місту Києву був запрошений і виступив перед кандидатами від партії «Батьківщина». Велодекларація в цілому була підтримана, а кандидати оприлюднюють та передають підписані велодекларації (як це вже зробив Захарченко Олексій).

Кандидат на посаду голови міста від «Батьківщина» Володимир Бондаренко також підтримав велосипедні вимоги.

Bondarenko_deklaratsiya

Інформація про решту кандидатів, що підписують велодекларації, публікуватиметься на сайтах avk.org.ua та 2015.velotransport.info.

Нагадуємо, що громадська національна кампанії «Я за вело!» – це кампанія, яку проводять осередки велоактивістів в своїх містах з пропозицією кандидатів на місцеві вибори 2015 року підтримати вимоги велоспільноти:

  1. Не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету міста (фінансування доріг та парковок) спрямовувати на велосипедні ініціативи;
  2. затвердити міську цільову програму розвитку вело транспорту;
  3. Ініціювати і реалізовувати створення і розвиток велопішохідних зон;
  4. Запровадити у складі виконавчої гілки влади посаду міського уповноваженого з велосипедного транспорту;
  5. Забезпечити встановлення зручних та безпечних стійок для зберігання (парковок) велосипедів біля міської ради, її управлінь, комунальних підприємств та інших муніципальних будівель.

В Україні за два дні 12 кандидатів у депутати міської ради та 12 кандидатів на пост міського голови офіційно задекларували підтримку розвитку велотранспорту в разі перемоги на місцевих виборах 2015 року. На даний час в кампанії беруть участь близько 20 міст України, зокрема Київ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Кременчук, Луцьк, Полтава, Тернопіль, Харків,та місто Бар Вінницької області.

Кандидати, що підписали декларацію, представляють такі політичні сили: “Батьківщина”, “Громадянська позиція”, “Демократичний альянс”, об’єднання “Самопоміч”, ВО “Свобода”, “Сила Людей”, Блок Петра Порошенка “Солідарність”, громадський рух «Поруч» та “Республіканська платформа”.

Більше про кампанію на сайті 2015.velotransport.info

інші цікаві матеріали

У бюджеті Києва на 2018 рік зменшили видатки спеціального фонду бюджету Департаменту транспортної інфраструктури КМДА на будівництво велодоріжок. Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» проаналізувала останню

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Асоціація велосипедистів Києва вітає плани мерії збільшити кількість користувачів велотранспорту у 20 разів за 8 років, але звертає увагу, що за умови саботажу розвитку велосипедної інфраструктури