Обирай. Змінюй. Поєднуй. – Європейський тиждень мобільності закликає переосмислити наші транспортні звички та свідомо підійти до способу пересування по місту залежно від типу та умов поїздки.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – свято раціонального розвитку транспорту. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 2 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Ми щоразу перміщаємося по місту в різних умовах, але надто часто покладаємося на один і той же вид транспорту, незалежно від того, чи цей вид транспорту найкраще підходить у конкретній ситуації. Інстинктивно, ми стрибаємо в автомобіль, хоча їзда на велосипеді або на громадському транспорті може бути більш ефективним вибором.

Цьогорічна тема ЄТМ – мультимодальність, вона закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.

ЄТМ об’єднує зусилля з європейською ініціативою Do The Right Mix (Зробіть правильний мікс) під слоганом Обирай. Змінюй. Поєднуй. У 2015 році Київ приєднується до Європейського тижня мобільності вп’яте, а вже сім років кияни відзначають День без авто (22 вересня).

Більше про Європейський тиждень мобільності – на сайті mobilityweek.org.ua.

Програма заходів ЄТМ-2015 в Києві:

16 вересня, середа

Відкриття Європейського тижня мобільності.

Вечірня велоекскурсія “Паркове коло”

Екскурсія на велосипедах центральними парками міста – відчути атмосферу осіннього Києва, помилуватись Дніпром, старовинними скульптурами й фонтанами та дещо випасти з ритму сучасності.

17 вересня, четвер

День “Велосипедом на роботу”

Цього дня тисячі киян їдуть на роботу на велосипедах. Для всіх бажаючих: спільний виїзд з 10 районів Києва, «велосніданок» на Майдані Незалежності (08:00-09:30), нагородження переможців конкурсу «Велопрацедавець року».

Вечірня велоекскурсія “Старий Київ”

Поїздка на велосипедах по Старому Києву або Верхньому місті через основні  історичним пам’ятки міста, по одній із найдавніших вулиць, через Поділ – зустрічати захід сонця на Трухановому острові.

18 вересня, п’ятниця

День ПАРКУвання (08:00-20:00, Контрактова площа)

Перетворення автостоянки на Контрактовій площі на тимчасовий громадський парк. У програмі: ранкова йога, віртуальна екскурсія Подолом, соціальна кав’ярня, жива музика та танці.

Вечірня велоексурсія “В пошуках Змія Горинича або від Татарки до Куренівки”

Під час цієї екскурсії ми відвідаємо і дослідимо Щекавицю, Татарку, Лук’янівку, Смородинський та Подільський узвози, Кирилівську гору і, звичайно ж, побачимо печеру, де живе Змій!

19 вересня, субота

Майстер-клас з обслуговування велосипеда (10:00-12:00, вул. Лаврська, 6)

Вас навчать, як проводити базовий ремонт велосипеда в домашніх умовах: налаштовувати гальма, чистити ланцюг, міняти камеру.

Кінопоказ (17:00, кінотеатр “Київ, вул. Велика Васильківська, 18)

“Велосипедний фільм десятиліття “Вело проти Авто”, реж. Фредерік Ґерттен

Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів. Фільм досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу.

Більше – в події в Facebook

20 вересня, неділя

Велошкола з безпеки руху

Безкоштовні поїздки з досвідченими інструкторами з вивченням і практикою правил дорожнього руху для велосипедистів. Поради з пересування на велосипеді по Києву.

Велосипедні заходи на Гогольфесті (12:00-20:00, ВДНГ)

Безкоштовний велопрокат, тест на велоправа, майстер-клас з обслуговування велосипеда, велосипедна екскурсія.

21 вересня, понеділок

Вечірня велоексурсія “Київ вечірній

Запрошуємо усіх відчути таємничий подих осіннього Києва. У програмі: приємна спокійна подорож вечірніми вулицями та парками нашого чудового міста в час, коли вже денний гамір затихає – від парку Шевченка до Аскольдової могили.

22 вересня, вівторок

День без авто

Цього дня жителі понад 2 тисяч міст в усьому світі відмовляються від їзди  на приватному автомобілю на користь громадському транспорту, велосипеду та ходьбі пішки.

Якщо ви бажаєте провести свою подію під час ЄТМ, повідомте про це нас: media(at)avk.org.ua

Більше інформаці – на сайті mobilityweek.org.ua

інші цікаві матеріали

У п’ятницю, 13 квітня, сотні працівників київських компаній, організацій та установ взяли участь у флешмобі “Велосипедом на роботу”. На Майдані Незалежності Асоціація велосипедистів Києва організувала сніданок, фотозону

Асоціація велосипедистів Києва запрошує працівників київських офісів взяти участь у флешмобі “Велосипедом на роботу”, який відбудеться в п’ятницю, 13 квітня. За традицією учасників флешмобу очікує

Тричі на рік Асоціація велосипедистів Києва запрошує випити кави на Майдані всіх, хто вже їздить велосипедом на роботу чи навчання, або лише хоче спробувати. Як виглядає наш