Обирай. Змінюй. Поєднуй. – Європейський тиждень мобільності закликає переосмислити наші транспортні звички та свідомо підійти до способу пересування по місту залежно від типу та умов поїздки.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – свято раціонального розвитку транспорту. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 2 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Ми щоразу перміщаємося по місту в різних умовах, але надто часто покладаємося на один і той же вид транспорту, незалежно від того, чи цей вид транспорту найкраще підходить у конкретній ситуації. Інстинктивно, ми стрибаємо в автомобіль, хоча їзда на велосипеді або на громадському транспорті може бути більш ефективним вибором.

Цьогорічна тема ЄТМ – мультимодальність, вона закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.

ЄТМ об’єднує зусилля з європейською ініціативою Do The Right Mix (Зробіть правильний мікс) під слоганом Обирай. Змінюй. Поєднуй. У 2015 році Київ приєднується до Європейського тижня мобільності вп’яте, а вже сім років кияни відзначають День без авто (22 вересня).

Більше про Європейський тиждень мобільності – на сайті mobilityweek.org.ua.

Програма заходів ЄТМ-2015 в Києві:

16 вересня, середа

Відкриття Європейського тижня мобільності.

Вечірня велоекскурсія “Паркове коло”

Екскурсія на велосипедах центральними парками міста – відчути атмосферу осіннього Києва, помилуватись Дніпром, старовинними скульптурами й фонтанами та дещо випасти з ритму сучасності.

17 вересня, четвер

День “Велосипедом на роботу”

Цього дня тисячі киян їдуть на роботу на велосипедах. Для всіх бажаючих: спільний виїзд з 10 районів Києва, «велосніданок» на Майдані Незалежності (08:00-09:30), нагородження переможців конкурсу «Велопрацедавець року».

Вечірня велоекскурсія “Старий Київ”

Поїздка на велосипедах по Старому Києву або Верхньому місті через основні  історичним пам’ятки міста, по одній із найдавніших вулиць, через Поділ – зустрічати захід сонця на Трухановому острові.

18 вересня, п’ятниця

День ПАРКУвання (08:00-20:00, Контрактова площа)

Перетворення автостоянки на Контрактовій площі на тимчасовий громадський парк. У програмі: ранкова йога, віртуальна екскурсія Подолом, соціальна кав’ярня, жива музика та танці.

Вечірня велоексурсія “В пошуках Змія Горинича або від Татарки до Куренівки”

Під час цієї екскурсії ми відвідаємо і дослідимо Щекавицю, Татарку, Лук’янівку, Смородинський та Подільський узвози, Кирилівську гору і, звичайно ж, побачимо печеру, де живе Змій!

19 вересня, субота

Майстер-клас з обслуговування велосипеда (10:00-12:00, вул. Лаврська, 6)

Вас навчать, як проводити базовий ремонт велосипеда в домашніх умовах: налаштовувати гальма, чистити ланцюг, міняти камеру.

Кінопоказ (17:00, кінотеатр “Київ, вул. Велика Васильківська, 18)

“Велосипедний фільм десятиліття “Вело проти Авто”, реж. Фредерік Ґерттен

Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів. Фільм досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу.

Більше – в події в Facebook

20 вересня, неділя

Велошкола з безпеки руху

Безкоштовні поїздки з досвідченими інструкторами з вивченням і практикою правил дорожнього руху для велосипедистів. Поради з пересування на велосипеді по Києву.

Велосипедні заходи на Гогольфесті (12:00-20:00, ВДНГ)

Безкоштовний велопрокат, тест на велоправа, майстер-клас з обслуговування велосипеда, велосипедна екскурсія.

21 вересня, понеділок

Вечірня велоексурсія “Київ вечірній

Запрошуємо усіх відчути таємничий подих осіннього Києва. У програмі: приємна спокійна подорож вечірніми вулицями та парками нашого чудового міста в час, коли вже денний гамір затихає – від парку Шевченка до Аскольдової могили.

22 вересня, вівторок

День без авто

Цього дня жителі понад 2 тисяч міст в усьому світі відмовляються від їзди  на приватному автомобілю на користь громадському транспорту, велосипеду та ходьбі пішки.

Якщо ви бажаєте провести свою подію під час ЄТМ, повідомте про це нас: media(at)avk.org.ua

Більше інформаці – на сайті mobilityweek.org.ua

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Жителі та гості Києва вперше взяли участь у Cycle Tour&Party — велоекскурсії Подолом і вечірці в затишному дворику. Cycle Tour&Party організували U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»)

Сьогодні, 19 квітня, у День велосипеда жителі Києва взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу». Флешмоб у столиці традиційно організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),