Прес-реліз

У рамках Європейського тижня мобільності (ЄТМ) з 16 по 22 вересня міста України проводитимуть заходи з популяризації сталого транспорту (громадського транспорту, пішої ходи та велосипедів) та зменшення використання приватних автомобілів. Київ уже вчетверте долучається до проведення Тижня.

Мета тижня заходів, що його проводять активісти, – привернути увагу до проблем, які створює у містах надмірне використання приватних автомобілів, та показати, що міста мають існувати у першу чергу для людей, а не для машин. Пішоходи, велосипедисти та користувачі громадського транспорту мають бути у пріоритеті транспортної політики міста.

Затори на вулицях та мостах Киэва, шкідливі вихлопи, якими ми дихаємо майже постійно на вулиці, вирубування парків і лісів під будівництво нових доріг, дорожні аварії – все це наслідки автоцентричного підходу до розвитку міста. У європейських країнах, натомість, давно зрозуміли, що на першому місці має стояти комфорт людини і її безпека, а отже – розвиток вело-пішохідних зон, якісного громадського транспорту,”- зазначає Ксенія Семенова, координаторка роботи Асоціації велосипедистів Києва по місту та радниця міського голови з питань розвитку велоінфраструктури.

У Європі Тиждень мобільності проводять з 2002 року, об’єднуючи близько 2000 міст. Україна долучається з 2010, надсилаючи заявки від 8-12 українських міст щороку.

Більше інформації про ЄТМ – на сайті mobility.org.ua

Контакти організаторів

Національна координаторка Європейського тижня мобільності в Україні
Леся Лойко, ГО «ФОРЗА», lesya.loyko (at) forza.org.ua067 310 16 31

Київ
Олеся Сторожук, медіа-координаторка Асоціації велосипедистів Києва, media (at) avk.org.ua, 066 310 31 33

Львів
Дем’ян Данилюк, Львівська міська рада, mobility (at) city-adm.lviv.ua, 068 500 07 72

Миргород
Тетяна Усик, Миргородська міська рада, mirgorodinvest (at)gmail.com, 097 335 89 62 68,

Полтава
Ірина Садовнікова, координаторка проекту «Полтава велосипедна», irasadovnikova (at) gmail.com066 81 666 21

Харків
Олена Токмиленко, керівниця напрямку стійкої мобільності ГО “Міські Реформи”, tokmylenka (at) gmail.com068 994 11 54

Чернівці
Тетяна Лебухорська, координаторка ЄТМ у Чернівцях, info(at)@bard.cv.ua050 132 03 62

Програма ЄТМ в Києві:

16 вересня, середа

Вечірня велоекскурсія “Паркове коло”

Екскурсія на велосипедах центральними парками міста – відчути атмосферу осіннього Києва, помилуватись Дніпром, старовинними скульптурами й фонтанами та дещо випасти з ритму сучасності.

17 вересня, четвер

День “Велосипедом на роботу”

Цього дня тисячі киян їдуть на роботу на велосипедах. Для всіх бажаючих: спільний виїзд з 10 районів Києва, «велосніданок» на Майдані Незалежності (08:00-09:30), нагородження переможців конкурсу «Велопрацедавець року».

Вечірня велоекскурсія “Старий Київ”

Поїздка на велосипедах по Старому Києву або Верхньому місті через основні  історичним пам’ятки міста, по одній із найдавніших вулиць, через Поділ – зустрічати захід сонця на Трухановому острові.

18 вересня, п’ятниця

День ПАРКУвання (08:00-20:00, Контрактова площа)

Перетворення автостоянки на Контрактовій площі на тимчасовий громадський парк. У програмі: ранкова йога, віртуальна екскурсія Подолом, соціальна кав’ярня, жива музика та танці.

Вечірня велоексурсія “В пошуках Змія Горинича або від Татарки до Куренівки”

Під час цієї екскурсії ми відвідаємо і дослідимо Щекавицю, Татарку, Лук’янівку, Смородинський та Подільський узвози, Кирилівську гору і, звичайно ж, побачимо печеру, де живе Змій!

19 вересня, субота

Майстер-клас з обслуговування велосипеда (10:00-12:00, вул. Лаврська, 6)

Вас навчать, як проводити базовий ремонт велосипеда в домашніх умовах: налаштовувати гальма, чистити ланцюг, міняти камеру.

Кінопоказ (17:00, кінотеатр “Київ, вул. Велика Васильківська, 18)

“Велосипедний фільм десятиліття “Вело проти Авто”, реж. Фредерік Ґерттен

Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів. Фільм досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу. Більше – в події в Facebook

20 вересня, неділя

Велошкола з безпеки руху

Безкоштовні поїздки з досвідченими інструкторами з вивченням і практикою правил дорожнього руху для велосипедистів. Поради з пересування на велосипеді по Києву.

Велосипедні заходи на Гогольфесті (12:00-20:00, ВДНГ)

Безкоштовний велопрокат, тест на велоправа, майстер-клас з обслуговування велосипеда, велосипедна екскурсія.

21 вересня, понеділок

Вечірня велоексурсія “Київ вечірній

Запрошуємо усіх відчути таємничий подих осіннього Києва. У програмі: приємна спокійна подорож вечірніми вулицями та парками нашого чудового міста в час, коли вже денний гамір затихає – від парку Шевченка до Аскольдової могили.

22 вересня, вівторок

День без авто

Цього дня жителі понад 2 тисяч міст в усьому світі відмовляються від їзди  на приватному автомобілю на користь громадському транспорту, велосипеду та ходьбі пішки.

інші цікаві матеріали

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.

Київ долучається до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва підготувала насичену програму подій у столиці протягом усього

З 16 до 22 вересня у тисячах європейських міст відбулися акції, які показали переваги від розвитку велосипедної та пішохідної інфраструктури, громадського транспорту і привернули увагу