Минулої п’ятниці, 18 вересня,  Контрактову площу у Києві перетворили на справжнісінький громадський парк: замість звичних автівок на стоянці запаркувалися яскраві диванчики та квіти, а протягом дня працювала благодійна кав’ярня, вільний лекторій та лунала вулична музика.

IMG_6591 - копия

Вже другий рік поспіль активісти та друзі Асоціації велосипедистів Києва приєднуються до світового руху “The Park(ing) Day” й на один день трансформують паркомісця для автомобілів на дружній до мешканців міста публічний простір. Сама акція походить родом із Сан-Франциско (США), де вперше відбулася у 2005 році, а згодом поширилася на весь світ, і вже традиційно проходить щороку у третю п’ятницю вересня.

Метою Дня ПАРКУ(вання)* у Києві було творчо натякнути та привернути увагу до нераціонального використання публічного простору та проблеми численних стоянок із порожніми автомобілями, які давно вже заполонили наше місто та  лише зростають з кожним роком.

12049466_10203643242920837_5140545161099181829_n

Цьогорічний День ПАРКУ(вання) у Києві розпочався рано вранці, оскільки активістам довелося прийти на Контрактову раніше, аніж тут би встигли традиційно запаркуватися автівки. Ось якою нам вдалося застати площу до початку робочого дня о 7-мій ранку:

12048932_456029574568960_396666838_n

Цього разу громадський парк було облаштовано на території, де зазвичай паркується від 4 до 6 автомобілів. У ролі порожніх автівок на Дні ПАРКУ(вання) виступили кольорові диванчики, на яких комфортно запаркувалися учасники та відвідувачі акції, яскраві квіти, музичні інструменти та книги, ну і, звісно, велосипеди.
IMG_6336 - копия

Також на парковці на один день запрацювала благодійна кав’ярня, яку облаштували активісти волонтерського центру “Фролівска, 9/11”. У рамках кав’ярні діяла акція “Кава за зошит”, завдяки якій вдалося зібрати шкільне приладдя та 1800 грн  для дітей-переселенців зі Сходу.

Акцію “Кава за зошит” також підтримали наші друзі з Інституту енергоефективності України (ІЕЕ), які пригощали усіх відвідувачів смачними домашніми пирогами.

IMG_6516 - копия

У форматі вільного лекторію на Дні ПАРКУ(вання) відбулося багато цікавих презентацій та лекцій. Зокрема, архітектор Влодко Зотов з “Buro-o” представив проект-переможець на реконструкцію Контрактової площі під назвою “Київська вітальня”. Згдіно до даної концепції Контрактова, як і прилягаючі вулиці Сагайдачного та Андріївський узвіз у майбутньому мають стати повністю пішохідними.

DSC07433 - копия

А Юлія Зелінська, одна із організаторів освітнього еко-проекту “Зелена школа”, підготувала цікаву розповідь на тему “Життя у стилі Еко”. Юля говорила про проблему забруднення у наших містах, зокрема, через фактичну відсутність практики сортування сміття, а також поділилася цінною інформацією, що саме вже сьогодні кожен може робити в Україні, аби наші міста були дружніми до навколишнього середовища.

IMG_6477 - копия

Владислава Осьмак, відома києвознавиця та культуролог, познайомила всіх із захлюючою історією легендарного Подолу й Контрактової площі та провела ілюстровану лекцію “На Подолі колись було…”.
12046790_453791054792812_8218093250493339200_n
Також в рамках відкритого лекторію проходила дитяча програма, присвячена темі транспорту та клімату. Зокрема, волонтерка Екоцентру Оля Бойко повідала всім про “Секрети свідомого споживання”, завдяки яким кожен вдома може берегти природні ресурси та чому їзда по місту на велосипеді має набагато більше переваг, аніж на приватній автівці.

IMG_6675 - копия
А Катерина Мірошніченко з громадської організації “Світ’освіт” (“Sweet`osvit”) провела для дітей та підлітків інтерактивну лецію-гру під назвою “На чому їздить клімат”. Інтерактивно та весело учасники події дізналися як впливає транспорт на глобальне потепління та чому набагато корисніше їздити на велосипеді, аніж використовувати приватні автівки, які є головним джерелом викидів СО2 у містах.

IMG_6729 - копия
Також протягом усього дня на Котрактовій площі  функціонувала “Ігротека” – розважальна зона із захоплюючими настільними іграми від молодіжної організації “Альтернатива”.

IMG_6545 - копия

А творча дитяча студія “Майорики” провела для малечі майстер-клас із виготовлення яскравих іграшок своїми руками.

IMG_6698 - копия

В останні години Дня ПАРКУ(вання)  Контрактова площа перетворилася на справжній танцпол! Завдяки студії латиноамериканських танців “Salsa Club” всі охочі змогли спробувати опанувати бачату, сальсу та інші види славнозвісних танців просто неба в самому серці Подолу.

DSC07464 - копия

Дуже вдячні нашим друзям з “Футон-Арт” за кольорові диванчики, які додали домашнього затишку та яскравих барв нашій акції. А також дякуємо громадській ініціативі “Самосад” за вуличні меблі та квіти, які на один день допомогли створити нам атмосферу справжнього парку.

І, звісно, окреме велике спасибі всім активістам та волонтерам, завдяки силам та участі яких у нас вийшло влаштувати справжнє свято пішохідного простору та спільними зусиллями показати, що наше місто – для людей, а не для машин!

Більше світлин у фотоальбомі на Фейсбуці.

* День ПАРКУ(вання) на Контрактовій площі відбувся на честь Європейського тижня мобільності, який  щороку святкують з 16 по 22 вересня у понад 2 000 міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту, велосипедів і пішохідних зон – збільшувати. Гасло ЄТМ-2015 – “Обирай. Змінюй. Поєднуй”. Київ приєднався до кампанії вже вп’яте. Більше про ЄТМ: http://www.mobilityweek.org.ua/

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче