16-22 вересня понад дві тисячі європейських міст відзначають Європейський тиждень мобільності (ЄТМ). Цього року кампанія звертає увагу на раціональний вибір транспортного засобу для кожного переміщення по місту, звідми й тема ЄТМ – Обирай. Змінюй. Поєднуй.

Фото: АВК

Ми щоразу перміщаємося по місту в різних умовах, але надто часто покладаємося на один і той же вид транспорту, незалежно від того, чи цей вид транспорту найкраще підходить у конкретній ситуації. Інстинктивно, ми стрибаємо в автомобіль, хоча їзда на велосипеді або на громадському транспорті може бути більш ефективним вибором.

Цьогорічна тема ЄТМ – мультимодальність, вона закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.

Зробивши розумні рішення щодо виду транспорту, який ми використовуємо, ми можемо заощадити гроші, поліпшити своє здоров’я і допомогти довкіллю.

Замість того щоб їхати в центр міста на авто і довго шукати місце для паркування та платити за це гроші, чому б не під’їхати до залізничної станції і завершити подорож на громадському транспорті? Замість того щоб їхати всю поїздку маршруткою, ​​чому б не вийти на кілька зупинок раніше і дослідити нову частину міста? Випробовуючи нові способи пересування ми можемо пізнати наше місто з різних сторін.

Тема Європейського тижня мобільності штовхає нас по-новому інтерпретувати транспорт, розглядаючи подорож від точки А до Б як спосіб збагатити наш день новими враженнями. Щоденну поїздку на автобусі можна використати як можливість ознайомитись із заголовками новин; поїздка на велосипеді можна розглядати як мобільний тренажер; або ж ви можете просто зустріти любов Вашого життя в трамваї!

Обирай! Змінюй! Поєднуй!

Цього року дві європейські кампанії – Європейський тиждень мобільності і “Роби правильний мікс” – об’єднались під брендом “Роби правильний мікс” з використанням візуалізації кампанії. ЄТМ буде проводитись, як і завжди, 16-22 вересня.

В рамках ЄТМ Асоціація велосипедистів Києва вже готує День “Велосипедом на роботу”, День “ПАРКування”, велопарад, вечірні екскурсії містом та майстер-класи. Хочете долучитись до підготовки? Пишіть нам: media[at]avk.org.ua

інші цікаві матеріали

У Києві 2-7 липня 2018 року пройде літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для спеціалістів з транспортного планування та містобудування з

Ми, представники громадських організацій – учасниць Кампанії «За безпечні дороги», висловлюємо стурбованість з приводу поспішності намірів Київради підвищити максимально дозволену швидкість руху до 80 км/год

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24