Протягом 2014-2015 років Асоціація велосипедистів Києва проводить підрахунок велосипедистів у столиці. Завдяки підрахунку можна визначити, куди їздять велосипедисти, чи вдягають вони шоломи, скільки з них рухаються тротуарами, в якому одязі вони їздять та скільки жінок користуються велосипедами. У майбутньому підрахунок дасть змогу виявити динаміку зростання кількості велосипедистів у місті.

Підрахунок велосипедистів весна 2015

Цього року навесні було проведено два підрахунки велосипедистів: у вихідний (18.04.2015, 12:00-14:00) та будній день (13.05.2015, 8:00-10:00 та 17:00-19:00). Час для підрахунків обирався найбільш піковий, коли люди просто катаються, їдуть вранці по справам на роботу чи навчання і увечері вертаються. Також було вирішено зробити підрахунок у будній день у ранковий та вечірній час для того, щоб зіставити велосипедну активність зранку та увечері. Аналогічний підрахунок ми плануємо провести восени 2015 року.

Натисніть на зображення для збільшення:

infographic spring 2015_1

Умови підрахунку в 2015 році

Дні для підрахунку обиралися із сприятливою погодою. Так, в один із запланованих днів підрахунку  (22 квітня) був дощ, тож підрахунок перенесли на 13 травня. Загалом погода у дні підрахунку була мінлива (перемінна хмарність, сонце, вітер, подекуди невеликий дощ).

velopidrakhunok_2015_4

Де відбувався підрахунок

Підрахунок проводився на 19 перехрестях. Для підрахунку обиралися точки в’їзду у центр міста з усіх основних магістралей, аби охопити якомога більшу кількість велосипедистів у час, коли вони їдуть на роботу або навпаки. Також є кілька точок підрахунку біля в’їздів у парки (наприклад, Голосіївський, парк Дружби народів тощо). Такий вибір точок дає можливість порівняти кількість велосипедистів у цих точках у будній та вихідний день.

Найпопулярніші напрямки

У всі дні підрахунку найпопулярнішими точками були Московський міст, Пішохідний міст та міст Патона а також Володимирський узвіз. Найменше велосипедистів проїжджало на перетині вулиць Межигірської та Юрківської.

velopidrakhunok_2015_6

Кількість та динаміка

Якщо порівняти дані весняного підрахунку цього року із аналогічним у 2014 році, то можна прослідкувати позитивну динаміку: велосипедистів стало більше на 35%! У 2014 році у весняний будній день за 2 вечірні години ми нарахували 1525 велосипедистів на 19 перехрестях Києва, а цього року 2051, за майже однакових погодніх умов (температура повітря у день підрахунку була +25 у 2014 році та +21 цього року).
Більше велосипедистів навесні ми нарахували у будній день (2051), ніж у вихідний (1500). Також, якщо порівняти ранок та вечір буднього дня, то більше велосипедистів проїхало за 2 вечірні години (2051), ніж за 2 ранкові (1451).

У той же час, у вихідний день навесні 2015 року було зафіксовано меншу кількість велосипедистів, ніж навесні 2014 року, що може бути пов’язано з гіршими погодними умовами.

velopidrakhunok_2015_3

Гендерний розподіл

Пропорція велосипедистів та велосипедисток у Києві стабільно зберігається на рівні 85% чоловіків та 15% жінок (аналогічно до 2014 року). Найбільше жінок було помічено на Набережному шосе та проспекті Перемоги.

velopidrakhunok_2015_2

Рух по тротуарах

Підрахунок дав змогу виявити, що 56% велосипедистів у Києві їдуть саме по тротуару (окремо 69% жінок та 55% чоловіків). Найінтенсивніший рух по тротуару зафіксований на Московському мосту, Набережному шосе та Володимирському узвозі (де рух по дорозі ускладнений бруківкою).

velopidrakhunok_2015-1

Рух у невірному напрямку

У невірному напрямку (по зустрічній) рухаються 5% велосипедистів (у 2014 році було 9%).  Рух у зворотному напрямі переважає на Московському мосту.

velopidrakhunok_2015_7

Шоломи

У шоломах їздять лише 25-30% велосипедистів залежно від дня. Найбільшу кількість велосипедистів у шоломах зафіксовано на Московському мосту та Володимирському узвозі.

Переважно велосипедисти у Києві їздять на МТБ велосипедах у звичайному повсякденному одязі.

Завантажте детальний огляд підрахунку велосипедистів у Києві навесні 2015 року:

Підрахунок_велосипедистів_весна_2015 (pdf)

Читайте також: Результати підрахунку велосипедистів у 2014 році.

Наступний підрахунок велосипедистів у Києві – у вересні.

velopidrakhunok_2015_8

Всі фото – волонтерів підрахунку велосипедистів 2015. Дякуємо всім учасниками прокту за допомогу в його реалізації!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 • Vovka

  “У невірному напрямку (по зустрічній) рухаються 5% велосипедистів (у 2014
  році було 9%). Рух у зворотному напрямі переважає на Московському
  мосту.” – рух в невірному напрямку рахувався лише проїзджою частиною чи тротуарами також? Сподіваюсь перше.

  • Олеся

   Наскільки мені відомо, по дорозі та тротуарі. Уточню.

   • Vovka

    Не бачу проблем у їзді по зустрічній по тротуару, принаймні проблема не більше ніж їзда по тротуару взагалі. В контексті “негативного явища” необхідно розглядати рух по зустрічній виключно по дорозі. Уточніть будь ласка.

    • Dasha Pyrogova

     Відповідно до інструкції для підрахунку рух у невірному напрямку – це рух по зустрічній по дорозі.

     • Дима

      Не фантазируйте, а еще раз уточните: или инструкция не та, или считавшие её не придерживались. Я ни разу не видел, чтоб кто-то осуществлял “рух по зустрічній на дорозі” к примеру на Московском мосту, или там же на проспекте Ватутина и Московском проспекте.

 • Taras1994

  +1 в шоломі, в будь яку погоду, але за місто а не в загазований центр.

інші цікаві матеріали

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») зробила весняний підрахунок велосипедистів у різних районах Києва. Користувачів велосипеда рахували 50 волонтерів підрахунку одночасно на 22 перехрестях Києва протягом

Користувачів велосипеда у Києві знову побільшало: у будні рівно на 40%, а у вихідні – на 46% за рік. Це засвідчили результати останнього підрахунку велосипедистів