У понеділок, 25 травня, я направила Київському інвестиційному агенству (КІА) зведений аналіз онлайн-обговорень щодо карти розміщення перших станцій міського велопрокату (bike sharing) та рекомендації щодо процесу підготовки конкурсу на визначення оператора системи.

Я відзначила що, загалом, люди позитивно сприймають ідею появи такого прокату, проте, необхідно буде проводити обов’язкову інформаційну кампанію з роз’яснення як працює система і для чого вона потрібна місту.

Окрім того, запропонувала найняти незалежного консультанта/-ку для підготовки техніко-економічного обгрунтування та умов конкурсу, які будуть узагальненими і такими, що дають можливість брати участь у конкурсі різним компаніям операторам подібних систем у світі.

Пропонований план:

  1. КІА наймає консультанта/-ку, вартість послуг якого має відшкодувати компанія-переможець конкурсу;
  2. Консультант/-ка розробляє ТЕО по необхідності поетапного встановлення пунктів прокату в усьому місті (наприклад, І рік – X велосипедів; ІІ рік – Y велосипедів і т д.). Це дасть можливість учасникам конкурсу розрахувати свою бізнес модель відповідно до взятих на себе зобов’язань і дати нормальну пропозицію.
  3. Консультант/-ка розраховує ризики проекту і розробляє конкурсні умови одні для всіх.
  4. КІА оголошує конкурс і виступає незалежними оцінювачами

Нагадаю, що у травні обговорювалась перша і дуже попередня схема розміщення станцій міського прокату велосипедів, де є можливість взяти велосипед на одній станції і залишити на іншій. Таким чином, система велосипедного прокату дозволяє покривати короткі відстані по місту без потреби використовувати автомобіль або чекати громадський транспорт, а також надавати перевагу у швидкості порівняно з пішими сполученнями у місті.

інші цікаві матеріали

Кілька тижнів тому КП “Київське інвестиційне агенство” винесло на інвесткомісію питання включення системи bike-sharing до переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій. Комісія схвалила пропозицію. Про

Комунальне підприємство “Київське інвестиційне агенство” (КІА) вивчає можливість запуску конкурсу на організацію перших станцій міського велопрокату (public bikes). КІА вивчає ринок постачальників обладнання та операторів,