Сьогодні працівники Київської міської державної адміністрації перевірили частину веломаршруту “Європейська площа – ж/м Троєщина”, яка проходить Трухановим островом. Перевіряв і Віталій Кличко.

В інспектуванні брала участь Ксенія Семенова, координаторка Асоціації велосипедистів Києва з роботи по Києву, яка наразі є радницею міського голови Києва з питань розвитку велотранспорту на громадських засадах. Публікуємо її звіт з сьогоднішньої поїздки.

“Окрім якості самого веломаршруту, піднімали два головних питання: доступ автомобілів з бокук Московського мосту та контроль швидкості руху.

Шлагбаум вже має почати працювати цими вихідними, поруч з ним розташована автомобільна парковка для відвідувачів. Зараз КП “Київтранспарксервіс” вирішує питання регулювання доступу автомобілів на територію Труханова острова. Вже були зібрані заявки на отримання права проїзду на автомобілі з усіх організацій, які знаходяться на території Труханова острова, їх надано близько 1500. Віталій Кличко зауважив, що видавати таку кількість перепусток ніхто не буде. Протягом наступних кількох тижнів мають відбутись громадські слухання і зустріч усіх організацій, які працюють на острові для остаточного вирішення щодо умов доступу та кількості перепусток/ключів.

P1050968

Щодо контролю швидкості руху автомобілів, то була озвучена потреба організувати патрулювання території службою ДАІ. Мера вже до зустрічі було поінформовано про ДТП, яке сталось тут зранку за участі велосипедиста. З розмов скалось враження, що КМДА вже займається організацією патрулювання, але АВК надішле додатково листа з вимогою контролювати дотримання ПДР, зокрема швидкості руху.

P1050975

На зустрічі також були присутні представники КП “Київтранспарксервіс”, відповідальні за облаштування шлагбауму. Вимога АВК була вкоротити шлагбауми таким чином, аби навіть при закритому шлагбаумі велосипедисти вільно проїжджали. До цього комунальне підприємство відмовлялось це робити, сьогодні на зустрічі нарешті погодили це зробити. Нагадаємо, що пропозиція АВК була вкоротити шлагбаум і залишити проїзд шириною 1,5 м, таким чином, пішоходи та велосипедисти зможуть вільно проїхати та пройти навіть за закритого шлагбауму.

P1050884

Наприкінці зустрічі було презентовано рекреаційний веломаршрут “Довбичка”, маркування для якого було розроблено Ігорем Скляревським та волонтерською ініціативою “Агенти змін”. Запропоновані на цьому маршруті рішення по вказівниках будуть проаналізовані на предмет зручності та у майбутньому стануть основою для розробки велосипедної навігації для міста”.

IMG_0533

Дякуємо Ксенії за інспекцію, за звіт та за фото! Слідкуймо за перебігом подій разом, і чекаємо на відкриття велошляхів на Ватутіна та Бальзака!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 • Людмила

  Что изменилось? Добавили два камня и отчитались о сдаче велодорожки? Да она там всю жизнь была!

  • Олеся

   імхо, треба враховувати кілька моментів: 1) Це лише частина маршруту 2) Там і не треба багато змінювати, головне зафіксувати права велосипедистів та пішоходів і контролювати їх дотримання. 3) Зрештою, там немає “велодоріжки”, бо велодоріжка – це лише один вид інфраструктури, який там і не планували 🙂

   • User

    >контролювати їх дотримання.
    да, самое сложное 🙁

    знаки с ограничением скорости не работают, вчера в этом не раз убедился – ганяют как и прежде . очень опасно там ехать , особенно на поворотах , где машины вылетают на встречную

 • User

  на труханов еще есть один проезд кроме того , который сейчас перекрывает шлагбаум. под недостроеным мостом есть технический мост с русановских садов, через него заезжает очень много машин – охрана открывает ворота каждому , кто хочет там проехать. Иногда там достаточно приличный трафик..

інші цікаві матеріали

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Дмитро Давтян запропонував урахувати напрацювання літньої школи «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності» при підготовці проекту реконструкції

На вул.Труханівській у Києві затерли піктограми з велосипедом, знявши 1-2 мм верхнього шару асфальту. “Знищeння нeзаконних піктограм повeрнуло місту вeлопішохідну зону. Вирішeння питання поки що

Асоціація велосипедистів Києва проаналізувала плани робіт КК “Київавтодор” на 2018-2020 роки. Плани капітального ремонту вулиць взято з програми економічного та соціального розвитку Києва 2018-2020 років.