Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – уже майже 400!

Знайомтесь – Віктор Полянко

Віктор Полянко АВК в обличчях

Фото: Юлія Климас

Як давно Ви їздите на велосипеді?

З велосипедом я познайомився ще у дитинстві, коли рідко які літні шкільні канікули обходилися без нього. Після багаторічної перерви вдруге і більш повно я відкрив велосипед для себе 5 років тому.

З якою метою використовуєте?

Використовую велосипед там, де це є найдоцільнішим (за часом або комфортом) способом потрапити до місця призначення: на роботу, відвезти дитину в дитячий садок, поїхати у місто в справах (особливо виграшно виглядає, коли треба відвідати кілька різних точок), для прогулянок у парках чи зелених зонах, як під самим Києвом, так і подалі. В останньому випадку велосипед взагалі є найкращим варіантом, оскільки має значно кращу прохідність, ніж авто (повалене дерево на шляху або завузька доріжка – не проблема; пісок на дорозі чи багнюка – неприємність, але подолати неважко), і більший радіус покриття, ніж якби подорожувати пішки (за тих же зусиль можна проїхати відстань на порядок більшу).

Як прийшли до цього?

Завдяки громадському транспорту. Точніше, через низький рівень комфорту, особливо у години пік або за літньої спеки. Виявилося, що для велосипедистів таких проблем просто не існує: будь-яку пробку можна легко об’їхати, а вітерець в обличчя дарує відчуття свіжості навіть у спекотні дні. Спершу я, як і більшість пересічних громадян, вважав, що велосипед – це лише розвага і навіть не уявляв, що його можна використовувати для “серйозних” цілей. Але 5 років тому мені потрапила до рук старенька “україна” і моя думка стала поступово змінюватися. Спочатку були прості поїздки з друзями на природу. Я виявив, що велосипедом можна проїхати доволі значну відстань за час, що не поступається тривалості проїзду громадським транспортом. Так розпочалися спершу поодинокі, але далі все частіші поїздки не лише для відпочинку, але й з практичною метою. Під кінець літа я мав чітке уявлення про те, що для мене велосипед і що я від нього очікую. Тож у наступний сезон я вже в’їхав на новому велосипеді, яким успішно користуюся й донині.

Що для Вас велосипед?

У першу чергу – це свобода. Незалежність від великих з точки зору пішохода відстаней, в’язниці автомобільних пробок, обмеженості маршрутів громадського транспорту. А також можливість вибору шляху. Навіть якщо щодень доводиться долати відстань між двома і тими ж точками, маршрут можна коригувати так, щоб кожного разу проїжджати якось інакше. Велосипед – це заряд позитиву, адже не таємниця, що фізичне навантаження сприяє покращенню настрою, що особливо актуально для тих, хто має “сидячу” роботу.

Чому Ви приєдналися до АВК і що думаєте про організацію?

Я вважаю, що велосипед наразі незаслужено позбавлений уваги у нашій столиці. Наприклад, у селищах і невеличких містечках цей двоколісний транспорт – поза конкуренцією. Але я вірю, що й Київ незабаром стане велосипедним містом. Варто лише подолати міфи, які не дають людям роздивитися всі переваги цього виду транспорту. А для цього слід проводити значну пропагандистську та інформаційну роботу, що під силу не одиноким особам, а саме об’єднанням, таким, як Асоціація велосипедів Києва (АВК). Я вважаю, що АВК займається саме тим, чим треба, щоб розкрутити велосипедний бренд столиці, тому й приєднався до неї, щоб додати власних зусиль для спільної мети.

І наостанок: побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Хочу побажати не боятися їздити велосипедом. Проблеми, які здаються неподоланими на перший погляд (великі відстані, Київські пагорби, море автомобілів, складні дороги, некомфортна погода), насправді легко долаються тисячами столичних велосипедистів вже зараз. І, повірте, більшість з них – це не якісь спортсмени-екстремали, а звичайні люди, яких без велосипеда не відрізнити від всіх інших. До того ж, рішення їздити на велосипеді не зобов’язує вас не користуватися іншими способами пересування. Це не заміна, а лише додатковий варіант, до якого ви можете вдатися, коли захочете. Тож хочу побажати потенційним велосипедистам приємних доріг, а Києву – приросту велосипедистів у новому сезоні і розвитку велоінфраструктури.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто