Асоціація велосипедистів Києва щороку проводить дні “Велосипедом на роботу” – сніданок на Майдані Незалежності в Києві (25 квітня 2017 року – в Маріїнському парку), на який з’їжджаються жителі Києва, які добираються цього дня велосипедом на роботу чи навчання.

Якщо ви давно користуєтесь велосипедом як транспортом у Києві, то можете скласти компанію тим, хто тільки починає.

Ведучі велоколон їдуть на чолі та позаду велоколон з різних районів міста на місце ранкової зустрічі в центрі Києва.

Що потрібно робити:

Ведучим потрібно бути на місці збору о 7:00.

Час збору: 07:00-07:30

Старт: 7:20-7:30 (залежить від віддаленості району, розраховуйте так, щоб приїхати в центр Києва о 8:15-8:30)

984305_957700820936207_662790942136815483_n

Перед стартом:

Перед стартом слід нагадати велосипедистам про Правила дорожнього руху та правила руху в колоні. Найбільш важливі пункти, які треба озвучити:

  • показувати повороти/перелаштування рукою (правою – праворуч, лівою – ліворуч, піднята вгору рука – стоп), усі учасники колони показують повороти-стопи услід за ведучим,
  • їхати одне за одним в один ряд, якомога ближче до правого краю дороги. Обганяти та їхати поруч має право лише ті, хто замикає/супроводжує колони,
  • виконувати об”їзд маршруток та припаркованих автомобілів обережно, щонайменше за 1 м від них. Якщо маршрутка виїжджає з кишені – пропустити її,
  • зупинятися перед пішохідним переходом і пропускати пішоходів, вас почекають на перехресті,
  • обов’язково зупинятися на червоне світло, навіть якщо передні учасники проїхали перехрестя – вас почекають за перехрестям,
  • якщо на маршруті є трамвайні колії – озвучте, що їх треба переїжджати якомога більш перпендикулярно,
  • запитайте учасників, чи є в них питання щодо складних ділянок, і роз’ясніть одразу, як їх проїжджати,
  • кожен учасник колони відповідає за себе сам. Тому важливо рухатися якомога обережніше та уважніше, слідкувати за ситуацією на дорозі, пропускати нетерплячих водіїв та всіляко сприяти тому, щоб проїзд був якомога безпечнішим.
b2w_dorogozh_17.09.15_2

Озвучте маршрут усім учасникам, переконайтеся, що учасники зрозуміли і знають маршрут.

Озвучте найбільш складні перехрестя і місця на маршруті, і розкажіть, яким чином уся колона буде їх проїжджати.

На місці перед стартом оберіть серед учасників замикаючого (якщо його не визначено раніше). Пересвідчтеся, що він знає маршрут і ПДР, та правила руху в колоні. Передайте йому ремнабір та аптечку і попросіть допомагати тим учасникам, хто відстає.

Познайомте учасників з замикаючим колони, і скажіть, що якщо у них трапилася поламка або падіння, їм слід відійти на тротуар, не заважаючи колоні, і дочекатися замикаючого. Колоні слід рухатися далі, а замикаючий долучиться до колони пізніше разом з тим, хто має проблему.

Маршрут:

Велосипедисти можуть долучатися до колони по ходу маршруту, супроводжуючим це треба враховувати. Прохання написати маршрут руху та 1-2 точки, де бажано приєднатися до колони.

Проїзд світлофорів, перехресть:

Врахувати, що в нас не буде супроводу ДАІ, тому ми не зупиняємо рух інших учасників. Якщо частина відстає – супроводжуючий чекає.

Зв’язок з ведучим: будьте готові, що напередодні та в день відправлення вам можуть зателефонувати учасники. Ваш телефон буде в оголошенні, ми потурбуємось, щоб він працював у переддень заходу.

Символіка

Кожен ведучий отримає невеличкий прапорець “Велосипедом на роботу”. Прохання завчасно забрати його в офісі АВК та віддати на фініші на Майдані Незалежності Анні Гайдай.

Що мати з собою:

Радимо взяти з собою ремонтний набір та аптечку. 

Що робити на фініші

Зазвичай ми збираємось на Майдані Незалежності біля архангела Михаїла. Але цього року через ремонтні роботи на Майдані ми збираємось на оглядовому майданчику в Маріїнському парку.

За можливості: зробити одне фото на старті та/або під час руху колони. Краще попросити про це супроводжуючого та когось із групи. Фото надсилайте сюди: media@avk.org.ua

Дякуємо за допомогу в проведенні Дня “Велосипедом на роботу”!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація