Оскільки студентів, які надають перевагу велотранспорту, стає все більше, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з’явилася ініціативна група, яка започаткувала рух ВелоКНУ.

Рух спрямований на популяризацію велосипеду як транспорту та створення велоінфраструктури на території університету та студмістечка.

2 квітня член Ради АВК Богдан Лепявко зустрівся з проректором та студентами КНУ ім. Тараса Шевченка, які хочуть активно розвивати велотранспорт на рівні університету.

Фото: pressa.univ.kiev.ua

Під час зустрічі обговорювалися основні напрямки подальшої роботи:

  • встановлення велопарковок: керівництво вишу планує встановити їх біля всіх корпусів та ключових точок студмістечка;
  • розробка веломаршрутів, зокрема, між трьома кампусами – центральним, ВДНГ та Лук’янівкою;
  • інформаційна підтримка студентських ініціатив.
velo_knu

Фото: з архіву АВК

Наразі студенти самостійно організовують внутрішньоуніверситетський велорух та планують різноманітні велосипедні події. Асоціація готова надавати подальші консультації та допомогу, зокрема, у створенні безпечних веломаршрутів.

Представники вишу зацікавились створенням велопоінтів та велохабів, особливо у парку Шевченка та біля ВДНГ. Вони готові виділити місце на території, що належить університету, для створення такого велопоінту.

На сьогоднішній день велопарковки вже встановлені біля двох корпусів: кібернетичного факультету та мехмату. Найближчим часом планується облаштувати велопарковки біля географічного та радіофізичного факультетів. Також необхідно вирішити питання безпеки велосипедних парковок (один із можливих варіантів – організація відеоспостереження) та зберігання велосипедів у гуртожитках.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба». Сертифікати вручила

У січні 2019 року в чотирьох районах Києва з’явились 5 велопарковок біля станцій метрополітену. Це стало можливим завдяки проекту Громадського бюджету, який виграли члени Асоціації