Оскільки студентів, які надають перевагу велотранспорту, стає все більше, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з’явилася ініціативна група, яка започаткувала рух ВелоКНУ.

Рух спрямований на популяризацію велосипеду як транспорту та створення велоінфраструктури на території університету та студмістечка.

2 квітня член Ради АВК Богдан Лепявко зустрівся з проректором та студентами КНУ ім. Тараса Шевченка, які хочуть активно розвивати велотранспорт на рівні університету.

Фото: pressa.univ.kiev.ua

Під час зустрічі обговорювалися основні напрямки подальшої роботи:

  • встановлення велопарковок: керівництво вишу планує встановити їх біля всіх корпусів та ключових точок студмістечка;
  • розробка веломаршрутів, зокрема, між трьома кампусами – центральним, ВДНГ та Лук’янівкою;
  • інформаційна підтримка студентських ініціатив.
velo_knu

Фото: з архіву АВК

Наразі студенти самостійно організовують внутрішньоуніверситетський велорух та планують різноманітні велосипедні події. Асоціація готова надавати подальші консультації та допомогу, зокрема, у створенні безпечних веломаршрутів.

Представники вишу зацікавились створенням велопоінтів та велохабів, особливо у парку Шевченка та біля ВДНГ. Вони готові виділити місце на території, що належить університету, для створення такого велопоінту.

На сьогоднішній день велопарковки вже встановлені біля двох корпусів: кібернетичного факультету та мехмату. Найближчим часом планується облаштувати велопарковки біля географічного та радіофізичного факультетів. Також необхідно вирішити питання безпеки велосипедних парковок (один із можливих варіантів – організація відеоспостереження) та зберігання велосипедів у гуртожитках.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Українських роботодавців запрошують до участі в національному конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у восьми містах України: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company