Богдан Яремчук,

член Асоціації велосипедистів Києва

В суботу зранку був на Майстер-клас з обслуговування велосипеда. Взагалі, вік живи – вік учись, як кажуть. Як виявилось, я був дуже недалеким велосипедистом. Тепер “прокачав” мозок і радий)

Почерпнув чимало крутих практичних штук і прикладної інформації: чому варто прочищати вилку і як це зробити, який “пробіг” у цепки й барабану та якими конкретними підходами догляду збільшити його, як діагностувати потребу “вузлів” велосипеда у почистці та яким чином це здійснити, чому можуть виникати труднощі з перемиканням і як їх просто уникати.

Крім того, дуже тішусь з того, що тепер маю цілісне розуміння роботи механізмів велосипеду та зв’язку між ними. Одне діло – їздити, інше – в деталях розуміти структуру “коня”. Реально цікаво)

Також здивував факт, що оптимальний діапазон для підкачки колес на МТБ становить від 3 до 4 бар – до цього ганяв максимум на 2,5. А ще там же, на майстер класі, по цьому питаню здобув кльовий лайфках – дізнався, що на заправках ОККО є безкоштовні апарати підкачки колес з манометрами. Щойно звідти і мушу сказати, що це до біса зручно)

Тепер подяки.

1. Sergey Smirnov з Veloprostir за гарний суботній ранок і поповнення моєї голови цікаво-корисною інфою. Сергій – це той, хто живе та дихає своєю справою. Любить вели, гарно чинить їх за копійки, організовує велопоходи. Толковий майстер та настільки хороша людина, що прямим текстом пишу: якщо ваша кішка обрала б віскас, то ваш велосипед заїхав би до Сергія. Реально, якщо маєте проблеми чи плануєте тех огляд перед початком сезону – сміливо руліть на Лаврську 6а, будете щасливі.

Веломайстерня Велопростір

2. Асоціація велосипедистів Києва за організацію майстер-класу. Радію і пишаюсь, що тепер в моєму гаманці є картка члена АВК з написом “Велосипед – мій транспорт!”. Тепер не просто кручу педальки, а відчуваю відповідальність за розвиток велотранспорту у Києві та Україні. Хвилююче відчуття)

Карта члена Асоціації велосипедистів Києва

3. Dmitry Tyshchuk за колеса з білосалатовою рамою. Мужик, завдяки тобі я живу всю зиму та відчуваю весну на повні груди. Дякую, що ділишся велом. Як земля колхозу зобов’язаний тобі.

На цьому в мене все.

Крутіть педалі, Київ – велосипедне місто:)

Думки, висловлені в блозі членами АВК є суб’єктивними та можуть не збігатися з офіційною позицією Асоціації.

інші цікаві матеріали

Киянка і волонтерка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Тетяна Жук розповіла про свій досвід користування велосипеда в місті. КРОК 1. Велошкола. Я завжди була впевнена, що

 Учасник велопробігу «Чумацький Шлях» Максим Семак, який подолав разом з іншими 10 000 км Північною Америкою за 100 днів, розповів лайфхаки успішного вибору велосипеда для подорожі.

Уже кілька останніх років неофіційне звання української велостолиці дістається Івано-Франківську. Саме тут протягом трьох днів 5-7 жовтня проходив ювілейний – 10-тий “Veloforum” для лідерів та