Олеся Сторожук,

медіа-координаторка Асоціації велосипедистів Києва

Минулого тижня мені пощастило побувати в одному з моїх українських міст-фаворитів – у Франику, Станіславі, в Теплому місті. Звісно, не обійшлося там без велопрогулянки.

велосипед івано-франківськ

Нещодавно Франик поставив собі мету – 41% поїздок по місту мають здійснюватися на велосипеді. Чесно кажучи, приїжджаючи в якийсь обласний центр України, щоразу ловлю себе на думці: чому тут досі всі не на велосипедах? Іноді я просто не уявляю, як можна інакше, і шкодую, що живу в місті з великими відстанями і дорогами по 5 смуг в один бік. Але сьогодні про інше. Сьогодні говорить Івано-Франківськ.

велосипед івано-франківськ

Велосипедистів у місті було багато. Спочатку я думала, що це через хорошу погоду, та коли наступного дня пішов сніг, а велосипедистів не поменшало, стало зрозуміло – все не випадково, тут велосипед справді користується попитом.

велосипед івано-франківськ

У перший день я ще намагалась когось рахувати, але після другого десятка (що набіг дуже швидко) стало нецікаво. Все ж мушу відзначити, що майже за тиждень я зустріла всього 3 чи 4 дівчини на велосипедах, що говорить про те, що місто все ще не сприймається як bike-friendly.

велосипед івано-франківськ

У Франківську багато людей на велосипедах – старшого віку, які користуютсья велосипедом ще з “тих” часів, однак видно все більше молоді на роверах.

DSC04552 велосипед івано-франківськ

Враження від їзди

Загалом, як у будь-якому невеликому місті, їхати було комфортно, не враховуючи кількох вузьких вуличок у центрі, що кишать автомобілями, і району центрального ринку, де треба проштовхуватися через ряд маршруток. Найбільша біда для франківських велосипедистів (за моєю оцінкою) – це дороги. Навіть у центральній частині купа вибоїн, узбіччями, схоже, теж ніхто після зими не займався.

велосипед івано-франківськ

Їхала я їхала, і заїхала на таку дорогу, точніше, таке бездоріжжя, десь в районі озера, що була дуже вдячна друзям, які виділили мені велосипеда-всюдихода. Здається, в той момент я навіть зрозуміла людей, що купують джипи. Ну або велоджипи:)

velo_frankivsk

А потім було озеро, сонце і тиша:

велосипед івано-франківськ

Велопарковки

Оскільки велодоріжки в Івано-Франківську поки що тільки в планах, нічого не залишалось, як порозглядати велопарковки. За моїми суб’єктивними спостереженнями, місто вже пережило захоплення велопарковками, де велосипед можна прикріпити лише за колесо, і більш нові екземпляри таки продумані так, щоб можна було кріпити велосипед за раму.

велопарковка івано-франківськ велопарковка івано-франківськ

Десь чула, що таку “моду” ввела мережа кав’ярень Стріт кофі – вони встановили П-подібні велопарковки біля всіх своїх закладів, і пішло-поїхало.

велопарковка івано-франківськ

Моя улюблена – біля ГОСТ-бару (він же для мене поки що ТОП обідній заклад в ІФ).

велопарковка івано-франківськ DSC04627

П-подібні парковки також біля всіх закладів мережі “23 ресторани”.

велопарковка івано-франківськ

Все ж, по місту ще багато отакого добра. Наприклад, велопарковка-хамелеон біля озера:

велопарковка івано-франківськ

Особисті відкриття

Навчилась ставити велосипед “без підніжки”, і в сотий раз переконалась в тому, яка ж це все-таки корисна річ. От як ви без неї їздите?

велосипед івано-франківськ

Натрапила на копію мого берлінського велоконика. Повіяло ностальгією за рожевим сіті-байчиком, навіть подумала, чи не перевезти б його в Україну…

велосипед івано-франківськ

Ще трошки фотографій 

Залишаєш велосипед у місті – ніяких тросиків, тільки хардкор)

велосипед івано-франківськ

Раннього ранку в кадр потрапив припаркований велосипед, як з’ясувалось пізніше – тут офіс Теплого міста (що в т.ч. займається розвитком велоруху в Франківську).

DSC04533

Велосипедом на роботу:

DSC04544

Центральна частина міста – пішохідна. Два в одному – бар’єр для в’їзду машин і велопарковка:

DSC04553

Така форма велопарковок уже, мабуть, моветон, але все ж:

DSC04600

Фотобонус з Коломиї

DSC04624

До наступних зустрічей:)

DSC04450

Думки, висловлені в блозі членами АВК є суб’єктивними та можуть не збігатися з офіційною позицією Асоціації.

 • Nika Aremikh

  Бар’єр-парковка — це ну дуже круто! 🙂

  • Олеся

   “как-то так” 🙂

 • саша

  Ага. Дідів на Українах які абсолютно не реагують на дорожню обстановку побільшало. 2-х сьогодні на виїзді на роботу зустрів.

 • Прохожий та злий

  “41% поїздок по місту мають здійснюватися на велосипеді …”- а 49% хто не їздить або викрдає їх, або у них його вкрали, розберіться з крадіжкми та блять відповідальністю а ментів клятих лінивих підерів за яйця взяти!!!!

інші цікаві матеріали

Андрій Піддубняк Головне завдання проекту: вирішити проблему велосипедного паркування/зберігання велосипеду в місті. Проблема: Багато людей не мають місця в квартирах для зберігання свого двоколісного коня або

Богдан Лепявко, Голова Ради АВК Чернігів – моє рідне місто, яке під час кожного візиту пробуджує в мені найтепліші почуття. Тим не менше, останніми роками

Текст – Валерія Думанецька Дивним був вибір міста для проведення Велофоруму 2015 у Кривому Розі: місто довге, індустріальне, туристами не балуване. Та потрапивши в атмосферу