Національний природний парк “Голосієвський” звернувся до Асоціації з пропозицією разом розробити і промаркувати веломаршрути територією парку.

У національному парку зараз існує кілька маршрутів, яким надають перевагу велосипедисти, проте:

 1. Інколи вони збігаються з еко-стежками, де проводять пішохідні екскурсії, у тому числі для дітей. Окремі велосипедисти становлять небезпеку на цих ділянках для пішоходів;
 2. Велосипедисти проїжджають заповідними зонами парку, де рух заборонений.
Holosiyevo

Відповідно, адміністрація парку не має намірів забороняти рух велосипедистів, проте має бажання зробити його більш упорядкованим, безпечним та таким, що враховує особливий статус територій.

За результатами зустрічі пропонується провести спочатку коротку зустріч-обговорення в рамках одного з веловівторків Асоціації, а потім у вихідний день на території парку провести воркшоп з розробкою деталізованого маршруту/-тів, місць облаштування навігаційних знаків, позначок та інформаційних довідок про територію, іншої супутньої інфраструктури.

holosiyevo_map

 

Бажаєте долучитися? Пишіть координатору проекту, Олександру Ткаченку (член Ради АВК) – aleksandr.tkachenko (at) gmail.com

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті! 

 • Олеся

  коли зроблять маркування – буде класно, ато якщо просто так приїхати, не заючи лісу, не складно заблукати

  • http://pifagor.org Sattva

   Олеся, так можно же собраться компанией 3-5 человек и покататься, прихватив навигатор. С приходом весны, планирую объехать весь лес по всем тропинкам. Так что всегда рад компании!

   Алексей

   • Олеся

    Та можна багато чого)

 • Andrey Hru-hru Hrutba

  да там поллеса обрисовано уже

  • http://pifagor.org Sattva

   Согласен, Андрей. В выходной день там яблоку негде упасть. И всего одна главная дорога вокруг четырех озер. Реально нечего рисовать.

 • Юлія Берестяна

  Я в парку взагалі не катаюсь, бо, дійсно, багато пішоходів. Але мене це не засмучує, бо ліс великий і дуже красивий 🙂 і на ВДНГ зручно теж 🙂

  • http://pifagor.org Sattva

   Юлия, когда там лучше кататься на ВДНХ? Утром или вечером? Ни разу там не был с великом (недавно катаюсь).

 • http://pifagor.org Sattva

  Ага! Потихоньку тема катания по Голосеевскому парку обсуждается. В парке самая большая проблема – маленькие дети и дамы с колясками. Это даже не проблема, а прекрасное место для отдыха детишек в условиях каменных джунглей. Потому кататься лучше всего подальше – Дидоровка и выше в лес.

  Сегодня с другом проложили маршрут от входа в парк до входа в Пирогово. Картинка здесь и в приложении:
  https://www.dropbox.com/s/cdk9y9v41f3coi1/Pirogovo_Track.png

  Трек в .gpx здесь:
  https://www.dropbox.com/s/2zeziehgbqgazrc/Pirogovo.gpx

  Для связи Skype: novoster

  Алексей

 • realice

  Ну что за “лагерная” философия. Проблемы ”
  збігаються з еко-стежками, де проводять пішохідні екскурсії
  Велосипедисти проїжджають заповідними зонами парку, де рух заборонений.” решить через посторйку резерваций для велосипедистов. ОЙ-ограничением прав передвижения по лесу.

  Если мы стремимся к демократии- то исходить надо из того что изначально можно ехать/идти везде. А вот где запретить – обсуждать с АВК и получить одобрение.

  Потому категорически против затеи в указанной формулировке.

  Лучше уж поставить указатели на пересечениях тропинок с направлениями. Ну и указать где там эти экодорожки и запретные зоны. Может джипы и квадроциклы туда тоже перестанут ехать.

  Правильно например так – например зона у озера выделяется для мам с колячсками и отдыха. И туда на колесах ни ни. Те исходить из минимума запрещенных территорий а не из минимума разрешенных. А везде где не запрещено – можно и пешим и велам. Но все должны знать о возможном взаимном присутсвии и проявлять осторожность.

  Человек идущий в лес по “эко” тропинке должен понимать что это несколько опаснее поедпния шашлыка на берегу. И не только из за потенциального вела. Дерево например может свалиться.

  Ну вобщем в некоторых европейских странах в парках лесного типа именно так.

  А “лагерные” принципы где все запрещено кроме “огороженной проволокой дорожкой” надо бы забывать

  • Ksenia Semenova

   А хіба було сказано, що лише тут і буде дозволено їхати? Навігація пропонується саме для того, аби допомогти людям зорієнтуватись і запропонувати найкращий маршрут.

   Ну і питання генредного характеру: а татам з візочками куди у такому випадку? 🙂

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки

Велосипедна спільнота України просить розглянути і реалізувати план дій зі створення умов для перевезення велосипедів поїздами Укрзалізниці. План дій з посилення інтеграції велосипедного та залізничного

Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+. Результати громадських обговорень проігноровані. Перевезення неможливе Оновлені Правила перевезення