Після подорожчання цін на проїзд у комунальному транспорті велосипед стає найбільш конкурентним і найдоступнішим транспортом у Києві. Так, за актуальних тарифів велосипедист може зекономити 3000-5000 грн на рік.

За підрахунками Асоціації велосипедистів Києва, людина, що користується велосипедом 5 днів на тиждень протягом 10 місяців на рік, може заощадити від 3000 до 5000 грн на рік. За ці гроші можна придбати вживаний велосипед чи з часом назбирати на новий. Або витратити кошти на тижневу відпустку біля моря чи в горах.

У 2015 році заплановано будівництво веломаршруту Троєщина – Європейська площа. Якщо план буде реалізовано, мешканці району зможуть їздити зручним та безпечним маршрутом щодня і таким чином заощаджувати 4000-5000 грн на рік. Якщо ж на велосипед пересяде водій авто, то зекономить понад 20000 грн на рік. За ці гроші можна придбати велосипеди для цілої сім’ї.

У європейських містах з розвиненою велоінфраструктурою велосипед давно є повноцінним транспортним засобом. У Києві менше 1% поїздок здійснюються на велосипедах, однак уже сьогодні це зручний, швидкий і здоровий транспортний засіб (велосипедисти не залежать від розкладу громадського транспорту і витрачають на проїзд стільки ж або навіть менше часу, ще й з користю для здоров’я та довкілля).

Користуватися велосипедом у Києві можна весь рік. Це доводять численні приклади велосипедистів, що ніколи не закривають сезон і їздять велосипедом на роботу, на навчання, за покупками. 13 лютого весь світ відзначає Зимовий “День велосипедом на роботу“, і цього дня запрошуємо усіх спробувати для себе зимову їзду на велосипеді.

Ганна Ковальова: “Я езжу до – 5-7 град мороза, и если снег/дождь не сыпет. Правда, было пару раз, когда дождь начинался перед самым уходом с работы, это всегда неприятно, но не смертельно.

Зимой ничуть не хуже, чем летом, а в каком-то смысле и лучше, потому что не жарко. Я езжу по проезжей части и тут нужно понимать, что автомобили у нас любят больше, чем людей, поэтому дороги по моему маршруту всегда почищены, а тротуары – нет.

Нужно учитывать, что ветер страшнее, чем просто мороз. Поэтому нужно правильно одеться. Ноги и голова в тепле, это всегда актуально. Езжу на работу и в такие места, где могу безопасно припарковаться, например, часто езжу в ветклинику на велосипеде.”

Anna Kovaleva

Сергій Смирнов: “Зимой кататься очень здОрово и эмоционально более насыщенно, чем летом. Именно кататься, недалеко и недолго, а не долго куда-то ехать.

Кайф получаешь, когда правильно одет и обут. Одежда закрывает нужные места, хорошо отводит влагу. Ноги в тепле, глаза за стеклами очков, руки в перчатках-виндстоперах.

По городу зимой хорошо ездить, когда минусовая температура, нет слякоти и сырости. Уборка снега на проезжей части и тротуарах у нас оставляет желать лучшего, потому, если не мороз – больше мучение, чем удовольствие. До -15 катать нормально.”

Sergey Smirnov

Ірина Ярошенко: “Їжджу взимку на велосипеді в суху погоду. У будні – після роботи у справах, у магазин, на зустрічі. На вихідних – на покатушки. Звісно, в ожеледицю не їжджу.

Взимку на велосипеді добре – тепліше, ніж пішки ходити і значно зручніше, ніж їздити у громадському транспорті. У години пік об”їжджаю автомобілі і швидко дістаюсь до місця призначення.

Головне – правильно одягтися. Термобілизна і багатошаровість одягу рятує. Хоча ця зима досить тепла видалася, вистачало часто лише термофутболки + зимової велокофти, а знизу зимові велоштани. Гірше з пальцями рук – мерзнуть швидко. Тому одягаю 2 пари рукавичок.

P.S. Мій чоловік всю зиму їздить велосипедом на роботу, окрім дощових днів і сильної ожеледиці. У нього шиповані покришки. Доїжджає на роботу швидше, ніж на громадському транспорті, а тепер ще й економія коштів після підняття цін на проїзд.”

Ira Yaroshenko

 

Контакти:

Олеся Сторожук

Асоціація велосипедистів Києва

медіа-координаторка

media [at] avk.org.ua

+38 066 310 31 33

 

 • Nick Vognick

  мабуть не так “дешевий”, як економічний, бо дозволяє не “зеко-номити”, а заощадити! =)

  • Олеся

   “Економити” замінили на “заощадити”, а от “дешевий” залишимо на умовах публіцистичного жанру)

 • Nika Aremikh

  Ось готова підписатися майже під кожним словом Ірини. Єдине що, у мене з термо — тільки підштанники. Весь інший одяг — цілком цивільний. А так — їжджу, поки не ожеледиця і не сильний вітер, а дощ і сніг — нормально. В мряку і плюсову температуру навіть приємно дуже. Цієї зими автобусом користувалася тільки пару разів, коли треба було далеко за покупками їздити, ще один чи два рази за компанію їздила трамваєм, але мені не сподобалося оце холодне очікування і постійне стояння. Як я раніше це сприймала нормально? Навіть не пам’ятаю.

  • Олеся

   Круто!

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 квітня, у День велосипеда жителі Києва взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу». Флешмоб у столиці традиційно організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),

У п’ятницю, 8 лютого, Київ приєднався до міжнародного зимового дня «Велосипедом на роботу». Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» організувала зустріч учасників флешмобу вранці на Майдані

У конкурсі серед українських роботодавців «Велопрацедавець 2018» перемогла IT-компанія Intellias. Церемонія нагородження конкурсу відбулась 18 жовтня в Американському домі в Києві. Організатором конкурсу є громадська