Ira

Іра Бондаренко,
координаторка з національної роботи АВК

Зараз у відпустці, але робота все одно не залишає і підкидає цікаві зустрічі.

Сьогодні у Харкові прийшла на обговорення ідей щодо організації велоруху на вулиці Сумській (це як наш Хрещатик, але довший). Мерія Харкова висловила бажання “намалювати щось велосипедне” у районі Парку Горького, а активісти не хочуть аби що.

Провели аналіз вулиці. Вона сполучає північні райони з центром. По ній уже зараз їздять багато велосипедистів, і навіть взимку – я особисто бачила п’ятьох за 10 хвилин.

Вирішили пропонувати двосторонню велодоріжку уздовж Лісопарку та Парк Горького, три метри шириною, а уже на забудованій територій – дві односторонні велодоріжки по 1,5 м, за деревами на широких тротуарах + змішаний рух у місцях, де тротуар вузький. Здебільшого маршрут проходить усе таки по дорозі. Хоча цьому трохи заважає бруківка біля найбільшої площі у Європі.

Враження після зустрічі супер-позитивні! Учасники встановили мету, усвідомлюють, як працює влада, готові брати на себе відповідальність і виконувати завдання якісно та оперативно. Конструктивні аргументи. Обговорення усім колом кожної ділянки. Консенсус. Словом, я відпочивала, як могла.

В останню третину зустрічі сонце сідало за вікном Харківського архітектурного, і лишало чарівні відблиски на навчальній дошці. Абсолютно не шкодую за проведеним не на сонці часом з харківськими велосипедистами. Ви кльові!

інші цікаві матеріали

Богдан Лепявко, Голова Ради АВК Чернігів – моє рідне місто, яке під час кожного візиту пробуджує в мені найтепліші почуття. Тим не менше, останніми роками

Текст – Валерія Думанецька Дивним був вибір міста для проведення Велофоруму 2015 у Кривому Розі: місто довге, індустріальне, туристами не балуване. Та потрапивши в атмосферу

Олеся Сторожук, медіа-координаторка Асоціації велосипедистів Києва Минулого тижня мені пощастило побувати в одному з моїх українських міст-фаворитів – у Франику, Станіславі, в Теплому місті. Звісно,