Сьогодні я зустрічалась з представником компанії-власника торгової марки Billa щодо можливості облаштування велосипедної парковки на території автопарковки біля супермаркету за адресою вул. Михайла Гришка, 3. Магазин та парковка знаходяться на відстані до 200 метрів до входу у метро. Таким чином, прагну потестити одразу дві моделі:

  1. залучення бізнесу до створення велосипедної інфраструктури у місті, доступної для усіх, а не лише для клієнтів компанії, та
  2. створення велосипедної парковки поруч зі станцієї метро у спальному районі і надати можливість мешканцям району поєднувати в одну поїздку велосипед та громадський транспорт.

Попередньо мова йде про місце для 30 велосипедів з захістом від дощу. Зараз тривають переговори щодо форми велостійок та загального бюджету проекту. За умови погодження і затвердження цієї ідеї матимемо невеличкий велопаркінг біля метро, який місту не коштуватиме нічого, проте відкритим і безкоштовним для усіх користувачів. Територія також має величезний потік пішоходів, а, відповідно, і високий рівень соціального контролю (у людних місцях дуже складно непомітно красти велосипед), та можливо буде відеоспостереження.

Про подальший розвиток інформуватиму додатково, але перше враження дуже позитивне. Тішить, що навіть у такі скрутні для усіх фінансові часи, компанії готові вкладати кошти у проекти з соціальної складовою і такі, які не несуть прямої миттєвої фінансової вигоди.

Ксенія Семенова

Радниця міського голови м. Києва з розвитку велосипедної інфраструктури

інші цікаві матеріали

Уявіть собі, що через дитячий майданчик у вашому дворі хтось почав прокладати залізничну колію. Ви кажете будівельникам, що це зона для дітей, а вам відповідають

Жителі Києва мають ще два тижні, щоб запропонувати свої зміни до проекту оновленої стратегії розвитку Києва до 2025 року, опублікованого 9 листопада на сайті Київської

Комунальна корпорація “Київавтодор” продовжує будувати радянське агресивне місто. Робить це вперто і мовчки, ігноруючи суспільний запит жителів Києва на безбар’єрне місто, доступне для всіх городян.