Євровело – це міжнародна мережа туристичних веломаршрутів, що сполучає різні країни Європи. Бельгієць Патрік Сей проїхав українською частиною маршруту Євровело-4 (починається у французькому місті Росскоф та закінчується у Києві) та залишив свої враження.

“Від Бельгії до України”

У квітні/травні 2014 я проїхав на велосипеді частину Євровело-маршруту номер 4. Я розпочав подорож у Бельгії і закінчив її у Фастові (поблизу Києва), тобто проїхав близько 3000 км. Українська частина: я зробив останню зупинку перед українським кордоном в Перемишлі (Польща) і провів ніч у готелі «Трійка», в якому гарно відпочив, залишивши велосипед у гаражі. Поряд з «Трійкою» є дорога, що веде прямо до кордону.

Увага! Кордон тут потрібно перетнути, спішившись з велосипеда, через пішохідний перехід, розташований у будівлі. Прикордонний контроль не спричинив жодних проблем і я вільно зайшов в Україну. Від Перемишля до Львова близько 95 км, дорога досить зручна.

16 Road to Lviv

Дорога до Львова (фото Патріка Сея)

На Мостиській є банк та декілька магазинів. У Львові я зупинився у готелі «Нота Бене», це насправді гарне місце, велосипед тут можна залишити на критій стоянці під охороною.

Львів – чудове місто, яке варто відвідати. Зі Львова я поїхав за маршрутом НО2 у напрямку Золочева. Подорож склала близько 75 км, дорожні умови іноді були досить суворі, але з деяким досвідом велосипедної їзди їх можна подолати. На моєму шляху зустрічалося багато хрущів, тому раджу одягати тут окуляри.

 У Золочеві я зупинився у готелі «Золота підкова». Велосипед я залишив на критому майданчику перед готелем. Готель дуже славний, я був єдиним гостювальником. Від Золочева відправився до Кременця (більше 100 км). На шляху мені трапився Почаїв з його велетнем-монастирем. У Кременці я ночував у готелі «Калина», гарному готелі з привітними працівниками. Велосипед я залишив на критому майданчику.

30 Friendly staff at Kremenets

Привітні працівники готелю “Калина” (фото Патріка  Сея)

Від Кременця рушив до Ізяславу (приблизно 105 км). Я подався за маршрутом Р26 у напрямку Острог. Дорога не завжди була гарною, на Канянці я повернув праворуч на маршрут Т-2313, це піщана дорога і іноді мені доводилося іти пішки.

31 road to Izyaslav

Шлях до Ізяслава (фото Патріка Сея)

Та наприкінці шляху був невеличкий магазин, тож я зміг купити собі напій. В Ізяславі я замовив кімнату у готелі «Заслав», готель добрий, за кілька хвилин завідуюча принесла мені чай з бутербродами. Від Ізяслава рушив у напряму Шепетівки і звернув праворуч на RO5 до Чуднова, де взяв лівіше на Н03. Приблизно через 160 км я опинився у Житомирі. Я залишився у готелі «Гайки Комплекс», розташованому на другому поверсі будівлі, над добрим рестораном. Велосипед я залишив перед готелем на автомобільній стоянці під охороною. Від Житомира я проїхав близько 120 км до Фастова, спочатку я прямував маршрутом Р18, а потім мені довелось добиратися місцевими проїздами.

41 direction Fastov

Підїзд до Фастова (фото Патріка  Сея)

Насправді вони погані, але якщо вам потрібно безпосередньо у Київ, то не потрібно їхати через Фастів. Мені було потрібно, я хотів привітатися з декількома родичами моїх бельгійських друзів. Приблизно за 75 км від Фастова знаходиться Київ (прехороше місто!!), я подолав ці останні кілометри автобусом, оскільки свій велосипед залишив у Фастові, тож, можливо, зробив невеликий вклад у розвиток велосипедного руху в Україні.

36 Maybe an Ukrainian cycling-fan

Можливо, майбутні українські велолюбителі) (фото Патріка Сея)

 В ЦІЛОМУ: Дороги не скрізь знаходяться у гарному стані, тому будьте обережні та не рухайтесь у темну пору. Місцеві проїзди можуть бути влаштовані з піску або гравію, і не підходять для гоночних велосипедів. Назви міст та доріг позначені кирилицею, тому необхідно мати деякі знання алфавіту кирилиці, також бути корисно вивчити хоча б декілька слів українською або російською. У більшості місць можна знайти невеличкі крамниці і купити там щось поїсти та випити. Готелі, в яких я зупинявся, всі були супер-кльові! Люди, яких я зустрічав, завжди були привітні та доброзичливі, тож я не мав жодних проблем. Для мене це був чудовий досвід.

Переклад – Ліна Гасенко, для АВК.

Асоціація велосипедистів Києва є національним координатором створення маршруту Євровело-4, уже розроблений маршрут і встановлено співпрацю з окремими меріями. Розроблено сайт Євровело в Україні, та створено українську сторінку на міжнародному сайті Євровело. Зараз ми шукаємо кошти на роботу координатора Євровело, щоб пошвидше розмістити знаки та промаркувати маршрут.

  • Дмитрий Певцов

    Мы его встретили по дороге Золочев-Львов Мы ехали во Львов, а он нам навстречу… Велопоход 1 кат. сложности ДнепроВелоКлуба

    • Олеся

      класно!

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки

Велосипедна спільнота України просить розглянути і реалізувати план дій зі створення умов для перевезення велосипедів поїздами Укрзалізниці. План дій з посилення інтеграції велосипедного та залізничного

Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+. Результати громадських обговорень проігноровані. Перевезення неможливе Оновлені Правила перевезення