Минулий тиждень співробітниця Асоціації Ксенія Семенова провела в офісі Європейської федерації велосипедистів у Брюсселі. Як працює ця міжнародна велосипедна організація?

P1050729

Європейська федерація велосипедистів (ЄСФ) існує понад 30 років з метою популяризувати велосипед як сталий та корисний для здоров’я транспорт та засіб відпочинку. Колись організація починала з однієї людини у штаті на неповний робочий день (зараз це генеральний секретар Бернард Енсінк), сьогодні їх працює більше 20.

P1050727

Сьогодні ЄСФ багато комунікує з різними департаментами Європейської Комісії та депутатами Європейського Парламенту, лоббіюючи права та інтереси велосипедистів на європейському рівні. Тому й офіс ЄСФ знаходиться за кілька кварталів від головних будівель “Єврокварталу” Брюсселя.

Велопарковка біля офісу ЄСФ

Сам офіс (5 кімнат, кімната для зустрічей та кухня) вже ледь вміщує усіх співробітників на двох поверхах старенької будівлі. Проте тут однаково затишно та по-робочому спокійно. Робочі години гнучкі: починають працювати між 8:00 та 9:30 і завершують робочий день між 16:30 та 18:00.

P1050721

Обідня перерва фіксована і однакова для всіх – з 13:00 до 14:00. В ЄСФ також існує гарна традиція – усі разом обідають у кімнаті для зустрічей за великим столом. Це найголосніша година у цьому офісі.

Атрибути кухні офісу ЄСФ

Також цікаво, що лише асистент-секретар офісу та фінансовий менеджер мають фіксовані робочі міста, решта щодня займають будь-яке вільне місце в офісі. Це стосується персоналу усіх рівнів, тому тут в одній кімнаті з легкістю працюють директор з розвитку, який відповідає за усі стратегічні контакти з донорами та велобізнесом, та, наприклад, асистент, якого тимчасово наймають для допомоги за одним з проектів. Окрім очевидної демократичності підходу, це допомагає тримати усі робочі місця організованими і не накопичувати стоси паперів на своєму робочому місці.

P1050725

Для гостей офісу є дві транспортних пропозиції: вам можуть дати у тимчасове користування “корпоративний” складаний велосипед або одну з двох “корпоративних” карток для користування громадським велопрокатом. Ксенія обрала останній варіант і за увесь тиждень перебування у Брюсселі жодного разу не мала потреби скористатись громадським транспортом і, тим більше, автомобілем – усі пересування по місту відбувались виключно велосипедом або пішки.

P1050728

Європейська федерація велосипедистів – це міжнародна членська громадська організація, яка існує, переважно, за рахунок членських внесків, підтримки з боку Клубу велосипедного бізнесу, донорських коштів та надходжень від організації міжнародної конференції Velo-City. Асоціація велосипедистів Києва є членом ЄСФ з 2010 року, у 2012 році АВК було обрано однією з трьох пілотних організацій для заснування Програми лідерства ЄСФ, в рамках якої фінансуються малі та середні громадські організації-члени ЄСФ. У 2014 році АВК розпочала третій і останній рік участі у Програмі лідерства.

Текст та фото: Ксенія Семенова

інші цікаві матеріали

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче

Асоціація велосипедистів Києва зібрала велоініціативи з усієї країни для підготовки ефективних пропозицій змін до Правил дорожнього руху. Метою зустрічі було спільно напрацювати вимоги велоспільноти щодо