Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – уже перетнули відмітку 300! (а на початку року було 125).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Я катаюсь років з 10. Вчилась їздити на «Аїсті», а ще на «Україні» (з останнім доводилось крутити педалі «під рамою», бо була ще маленькою для нього). А «крутий» велосипед мені купили в 14 років. На ньому, до речі, катаюсь і досі, а це вже 10-й рік (пережив декілька ремонтів та техоглядів).

З якою метою його використовуєш?

Найперше, для велосипедних прогулянок вихідними. Обожнюю відкривати нові місця та маршрути.

Декілька разів знадобився велосипед в подорожах. А зараз я також схиляюсь в сторону використання велосипеду як транспорту та для спортивного катання.

Як прийшла до цього?

Я живу неподалік ВДНГ, а тут таке різноманіття маршрутів (Голосієво, Пирогово, Китаєво, Феофанія, Круглик), що велосипед стає логічним способом відпочинку на природі і долання таких відстаней. Тож я з 14 років використовувала велосипед для прогулянок, коли хотілось відпочити, отримати порцію натхнення та гарного настрою.

Щодо подорожей велосипедом: в мені давно жила мрія – дослідити Україну велосипедними шляхами, а не типовими туристичними маршрутами. Є стільки маленьких і маловідомих куточків, які приємно об’їздити самостійно. І лише цього року наважилась на здійснення цієї мрії, поїхавши у велоподорож разом з «Веловуйками». Відвідала Качанівку, Тростянецький дендропарк, Сокиринці – понад 60 км переважно ґрунтової дороги протягом 1 дня, враження незабутньо позитивні. Планую продовжувати такі подорожі. До того ж, якщо я знаходжусь в іншому місті, намагаюсь взяти велосипед на прокат. Поки що вдалось це зробити в Мукачеве, Кишиневі та Батумі.

Якщо говорити про спортивне катання: цієї осені в день проведення «Київської сотки» я була волонтером на піт-стопі і побачила, як такі змагання проходять і що в них беруть участь не тільки професіонали, а й звичайні собі людиJ (а 100 км проїхати на час – завдання все-таки не з простих). Наступного року думаю взяти участь.

Завдяки ініціативі АВК «Велосипедом на роботу», вперше спробувала проїхати від дому до роботи і назад. Переконалась, що це можливо, і, якщо домовитись з охоронцями музею в Пирогові про в’їздJ, навіть дуже приємно (вдається оминати великий підйом та машин по маршруту Столичне шосе – Заболотного – Одеська площа).

Що для тебе велосипед?

Велосипед  для мене – це свобода, здоров’я та можливість корисно провести час.

Що ти думаєш про АВК і чому приєдналася?

Я зазвичай не розглядала велосипед як транспорт для Києва: бачила забагато перешкод. Рельєф у нас складний для комфортного щоденного руху, велодоріжок та парковок немає – боїшся і за своє життя, і за збереження велосипеда. А трошки послідкувавши за діяльністю АВК, побачила що є люди, які цих перешкод не бояться, а катаються щодня та докладають зусиль, щоб  в Києві з’явилась велосипедна інфраструктура.

Наявність велодоріжок – це питання, яке потребує організованого вирішення. Навіть якщо велосипедистів на дорогах буде тисячі, потрібен голос, який би їхні інтереси представляв. Таким голосом бачу АВК і бажаю йому звучати гучнішеJ

Ще кілька слів: твоє побажання майбутнім велосипедистам і Києву.

Майбутнім велосипедистам бажаю не дивитись на перешкоди, які заважають рухатись Києвом, а використовувати можливості та свободу, які дає велосипед.

А Києву бажаю по-більше велосипедистів та велосипедних доріжок, а значить здоровіших жителів, безпечнішого руху та чистішого повітряJ.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто