Велорух на Хрещатику пропонується організувати по обидва боки вулиці за рахунок проїзної частини – однієї смуги руху – на всій довжині вулиці. Таким чином забезпечується організація велосмуг в кожному напрямку шириною по 1,5-1,6 метри. Асоціація виступає категорично проти організації руху велосипедистів пішохідною частиною Хрещатика.

Ці рекомендації надані у контексті громадської ініціативи організації наземних пішохідних переходів на Хрещатику. Текст надає бачення принципового рішення для організації руху велосипедистів. Подальша деталізація та пропрацювання рішень потрібні ґрунтуватись на детальнішому аналізі території (рух автотранспорту та пішоходів, наявність фактичних зон паркування авто, інженерні мережі тощо).

Рішення для усіх зупинок громадського транспорту, крім зупинки на розі Хрещатика та Хмельницького: велосмуга просто переривається і надає у місцях зупинок ГТ пріоритет для ГТ. З огляду на низьку інтенсивність руху громадського транспорту на Хрещатику, це не має спричинити суттєвих затримок у русі.

 

bus stops

Парковка у нашому випадку відсутня.

Приклад подібного рішення у Дрездені, Німеччина (Фото: Маттіас Пфайль)

Схеми організації лівого повороту з Хрещатика на Хмельницького при русі з боку Бесарабської площі. Детектор в нашому випадку не обов’язково. Велосипедист чекатиме зелений сигнал світлофора для пішоходів. Аналогічно має бути організовано місце для переїзду велосипедистів на Прорізну.

left turn to Khmelnytskoho

Як кишеня для лівого повороту може виглядати без підйому на тротуар показано на цій фотографії – фото з Гамбурга.

Варіант організації лівого повороту без потреби піднімати велосипедиста на рівень тротуару (Фото: Ксенія Семенова)

Лівий поворот з парної сторони Хрещатика (бік де будівля КМДА) може бути організовано наступним чином:

left turn

 

 

Об’їзд зупинки громадського транспорту на розі Хмельницького:

Велосипедний рух у боковому просторі + зупинка громадського транспорту на краю проїзної частини. Таке рішення пропонується з огляду на велику кількість маршрутних таксі та їхню довгу зупинку/стоянку у цьому місці.

При прокладанні велошляху керуються передусім тим, яку ширину бокового простору можна використати. При достатній площі ширина велодоріжки залишиться незмінною, і доріжка проходить позаду зони очікування. При обмеженому просторі натомість варто розглянути наведені можливості, у наступному порядку пріоритетності:

1. Поєднання зони посадки/висадки пасажирів із зоною очікування;

2. Зменшення ширини велосипедної доріжки до 1 м у зоні зупинки (довжиною до 50 м);

bus stop Khmelnytskoho

На схемі показано можливе рішення за наявності достатньої площі. Якщо розміри зони очікування цього вимагають, у районі зупинки велодоріжка може відхилятися. У випадку часто відвідуваних зупинок підходи для пасажирів можна спеціально позначити. Зони очікування включно зі стаціонарними вбудованими елементами повинні бути відокремлені від велосипедної доріжки розділовою смугою безпеки шириною 0,50 м. Необхідна мінімальна ширина бокового простору – 7,00 м (6,40 м у разі звуження велодоріжки у зоні зупинки на 1,00 м).

Рішення щодо організації руху через перехрестя Бесарабської та Європейської площ потребують додаткового аналізу та опрацювання. З огляду на вимогу ініціаторів створення наземних пішохідних переходів на Хрещатику, наразі потреби у детальнішому аналізі немає.

Схеми організації руху велосипедистів та рекомендації Асоціації базуються на “Рекомендаціях з організації руху велотранспорту” для міст Німеччини. Деякі з запропонованих рішень поки не прописані у нормативних документах, що регулюють дорожній рух та його організацію.

 

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Цього року продовжено будівництво веломаршруту “Європейська площа – Троєщина”: у бюджеті Києва виділено 9 млн грн на цьогорічні роботи. Роботи заплановано на вулицях Цвєтаєвої, Сабурова

Компанія з виробництва велопарковок Veloparkovki.com.ua запустила новий велопродукт – станції самообслуговування велосипедів FixHere. Дві з них Veloparkovki дарують двом організаціям, що надішлють заявки до 30 квітня. У заявці слід

В рамках роботи над концепцією розвитку велотранспорту Асоціація планує провести серію відкритих обговорень схеми пропонованих веломаршрутів, яку велосипедисти міста розробили у 2014 році. На цих