У жовтні депутати Київради проголосували за виділення коштів на будівництво та проектування велосипедної інфраструктури.

9 жовтня 2014 рішенням Київради було внесено зміни до програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2014 рік. Згідно з останньою редакцією бюджета міста, на наступні два роки (з листопада 2014 по грудень 2016 року) на розвиток транспортної та рекреаційної велоінфраструктури в бюджеті закладено 20 мільйонів гривень, в тому числі 2 мільйони на проектні роботи (рядок №97 бюджету).

Замовником робіт призначено КП “Житлоінвестбуд – УКБ”.

Наразі Асоціація разом із замовником та Департаментом архітектури та містобудування КМДА працює над визначенням першочергових пріоритетних маршрутів, які будуть закладені у технічне завдання на проектні роботи. Асоціація також наполягає на виконанні проектних робіт на майбутніх веломаршрутах на основі практики та рекомендацій проектування веломережі у Німеччині у частині, яка не суперечить державним будівельним нормам України. Після узгодження попередніх варіантів, Асоціація планує провести відкриту зустріч для обговорення запропонованих маршрутів.

Що це реально означає для велосипедистів? 

У нас є реальна можливість обрати необхідні мешканцям міста веломаршрути, а місто до кінця року може отримати проектно-кошторисну документацію на виконання будівельних робіт у наступному році. За умови перенесення виділених на будівництво коштів на наступний рік, ми вже до кінця наступного року зможемо отримати один або декілька якісних велосипедних маршрутів, які б поєднували місця проживання з центром міста.

Інформацію про потенційні маршрути та зустрічі для їхнього обговорення будемо повідомляти на сайті АВК та нашій сторінці у Фейсбуці.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • rootart

    Чудова новина. А де можно знайти приклади подібних проектів відображених на папері? Також вам варто виправити посилання на facebook сторінку.

    • Ksenia Semenova

      Вибачте, що довго не відповідали. Питання не дуже зрозуміле. Ви маєте на увазі де побачити самі проекти-схеми маршрутів?

інші цікаві матеріали

У бюджеті Києва на 2018 рік зменшили видатки спеціального фонду бюджету Департаменту транспортної інфраструктури КМДА на будівництво велодоріжок. Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» проаналізувала останню

Асоціація велосипедистів Києва вітає плани мерії збільшити кількість користувачів велотранспорту у 20 разів за 8 років, але звертає увагу, що за умови саботажу розвитку велосипедної інфраструктури

Асоціація велосипедистів Києва як один з ключових розробників транспортного блоку в проекті оновленої Стратегії розвитку Києва до 2025 року, що зазнав революційних та якісних змін