Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – уже 280 (а на початку року було 125!).

Знайомтесь – Віктор Загреба, громадський активіст, співзасновник Асоціаційї велосипедистів Києва (проживає в м.Івано-Франківськ)

Віктор Загреба-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Велосипед зі мною з першого класу школи. У віці між 7 і 14 років ми були разом постійно – кожен вихідний, кожен літній день аж до ночі. Наша сім’я тоді жила в маленькому містечку. У мене була ціла велосипедна банда, ми майже щодня їздили почергово на чотири озера і дві річки в радіусі 20 кілометрів від дому. Десь два чи три роки я їздив на велосипеді до школи, орієнтовно 5 км в одну сторону. Після переїзду до Києва я пересів на метро, і моє велосипедне життя відродилося на старших курсах університету, що було десь років 10-11 тому. Пам’ятаю свій перший гірський велосипед, куплений у вживаному стані за 250 доларів. Він мав дуже дешеву обвіску, невідому нікому назву бренду, фіолетовий колір, і, як не дивно, алюмінієву раму. Служив вірою і правдою, був проданий пару років тому.

З якою метою його використовуєш?

Використовую велосипед для усіх цілей, тут перелічених, і ще для інших. Тому маю аж три велосипеди – данський сітібайк на щодень, гібрид для туризму і довших відстаней, і гірський ровер – для Карпат і взагалі природи. Найчастіше, звісно, велосипедом роблю побутові поїздки – на роботу, на джерело по воду, в магазин. Дітей в школу інколи теж вожу велосипедом. Коли мандрую, завжди стараюсь поїздити велосипедом по тому місту, в якому перебуваю. Беру велосипед на прокат, і вперед. Інколи якісь друзі друзів позичають. Останні рази це вдалося зробити в Стокгольмі, Жешові і Львові. В США багато їздив велосипедом у різних містах. Велосипед відкриває зовсім іншу перспективу на місто і країну.

Як прийшов до цього?

Прийшов до цього поступово – спочатку велосипед був один і лише для відпочинку, потім став їздити в мандрівки, потім на роботу. З часом велосипедів побільшало.

Що для тебе велосипед?

Велосипед для мене – це світоглядна річ, така собі ідеологія. Я вірю в велосипед як в ідею. Я впевнений, що велосипед врятує світ. За останні пару століть людство здійснило багато цивілізаційних стрибків, і завжди за цим щось було – загальна освіта, розвиток науки і медицини, промислова революція, інтернет. Кожен стрибок мав великий вплив на тривалість і якість життя людей на цій планеті. Зараз якість життя в містах України і подібних країн котиться в яму, і врятувати ситуацію може велосипед, вірніше велосипедизація. Країни з найвищими рейтингами якості життя – найбільш велосипедні. Ті, які відмовляються від велосипедів, скажімо в Китаї, одразу мають великі проблеми. Нью-Йорк за останні 10 років став супер велосипедним – це для мене великий знак. Якщо ідея велосипеда працює навіть там, то вона спрацює де завгодно!
Ну а на більш побутовому рівні велік для мене – невід’ємна частина щоденного життя, утилітарна річ, яка допомагає ефективно робити те, що мені треба. Як банківська картка чи підключення до інтернету.

Чому ти приєднався до АВК і що думаєш про організацію?

Я не просто приєднався до АВК, я був одним з декількох щасливців, які її заснували:) У далекому 2007-му році. А заснували ми її тому, що бачили – велосипедизація Києва неможлива без активного лобіювання і просування цієї ідеї в широкі маси і у вузькі голови чиновників. А таке просування можливе лише через об’єднання активних велосипедистів у асоціацію. Що я думаю про АВК? Дуже тішуся, коли бачу, що Асоціація стала дуже ефективною і професійною grassroot-організацією, має 300 прекрасних членів, чудові досягнення не лише в Києві, а також міжнародне визнання. І при цьому АВК культивує правильні ідеї і цінності – громадського активізму, об’єднання громадян, впливу на місцеву політику, пошуку іноваційних рішень, інтегрованість у європейський контекст. Якби таких організацій була бодай тисяча, у різних сферах — Україна би вже була в Євросоюзі. І не було авторитаризму, революцій і війни.

Ще кілька слів: твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Потенційним велосипедистам бажаю менше думати і впустити велосипед у своє життя! Велосипед приносить людям щастя – це науково доведено! Велосипедисти живуть довше, мають більші друзів, є заможнішими і щасливішими за невелосипедистів. Тому це безпрограшна лотерея.;) Ну а Києву бажаю повернути втрачене звання найзеленішого і найприємнішого міста України. Зробити це можна через лише через велосипедизацію.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто