Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – уже 280 (а на початку року було 125!).

Знайомтеся – Олександр Ружицький, юрист.

Олександр Ружицький-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

У дитинстві постійно їздив, коли приїжджав у село на літо. Освоював одразу дідусеву “Україну”. Там це був єдиний поширений вид “велотранспорту”. Чи не кожен господар мав “Україну”. Інші велосипеди (Тиса чи Аіст) вважалися недоступною розкішшю. Про іноземні велосипеди з “передачами” взагалі мовчу. Тож “Україна”: спершу на рамі пасажиром, пізніше попід рамою, а з часом – і понад рамою. Правда до сидіння ще довго не діставав. Було незручно, але спогади залишилися чудові.

Далі була дуже тривала перерва, у студентські роки майже не їздив, тоді були інші інтереси, але зараз знову повернувся до цього чудового засобу пересування.

З якою метою його використовуєш?

Пробував їздити на роботу, але з лівого берега на Поділ дещо далеко і не завжди зручно. То ж обрав наразі для себе найбільш оптимальну формулу – тримаю велосипед поблизу офісу і переважно їжджу по робочих питаннях у межах центру міста. Я юрист по професії і досить часто приїжджаю в суд на своєму велосипеді. Чемно паркую його поруч із дорогими іномарками суддів, при цьому зустрічаю здивовані погляди власників автівок, адвокатів чи просто прохожих. Непевно незвично їм бачити адвоката у костюмі з краваткою на велосипеді. Але нічого, сподіваюся, що вони ще до цього прийдуть:)

На вихідні намагаюся виїхати подалі за місто поближче до природи. Інколи вдається.

Як прийшов до цього?

Йшов довго через різні випробування. Окрім того, що Київ не пристосований зовсім до їзди на велосипеді, протягом року двічі поцупили мого двоколісного. Це мене певним чином деморалізовувало, особливо після другого випадку крадіжки, але за декілька місяців роздумів зібрався і купив третій ровер. Тепер більш пильно його бережу.

Крім того, це тренд. Використання велосипедів потрібно максимально поширювати і популяризувати, оскільки це не лише сприяє вирішенню транспортних проблем міста, але і дає заряд енергії та бадьорості для того, хто крутить педалі.

Що для тебе велосипед?

Для декого це просто транспортний засіб, а для багатьох це стиль життя. Для мене – щось посередині. У першу чергу це альтернативна звичним усім автомобілям чи метро. Щодо велосипеда як транспортного засобу існують стереотипи, що це довго (їхати з точки А в точку Б), що незручно і не солідно. Частково можна погодитися, але велосипед взамін дає дещо інше, що значно цінніше. У першу чергу велосипед – це джерело енергії та позитивного настрою. Покрутити зранку педалі, і вже півдня можна каву не пити )

Що ти думаєш про АВК і чому приєднався?

Майже всі позитивні ініціативи зароджуються знизу. Влада не зробить ніколи велодоріжок, не пересяде на велосипеди і не забезпечить безпечні умови використання велосипеда в місті, якщо цього не буде вимагати громада.
АВК є саме тим осередком прогресивних та молодих людей, які намагаються зробити з Києва велосипедну столицю України. Тут зароджуються нестандартні ідеї та імплементується рішення, які змушують багатьох по-новому глянути на здавалось би звичні речі.

Ще кілька слів: твож побажання майбутнім велосипедистам і Києву.

Багато хто не бажає пересісти на велосипед, бо немає умов: велопарковок, велодоріжок, уважних водіїв на дорогах і т.п. Але, на мою думку, це не з’явиться допоки велосипедистів не стане значна кількість. Це як історія про курку та яйце – що повинно бути першим. Тож бажаю не лише пересісти на велосипед, але й зайняти активну громадську позицію та популяризувати велорух в Україні.

Разом нас багато!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто