Після численних флешмобів і дискусій київський фунікулер визнав: велосипеди в ньому перевозити можна!

Влітку фунікулер заборонив перевозити велосипеди – через скаргу двох пасажирів, за словами яких велосипед забруднює їх одяг. Після цього велосипедисти влаштовували флешмоб, приїжджали з депутатами Київради, писали звернення, ходили на зустрічі з керівництвом фунікулеру. І нарешті досягли свого – у фунікулері знову можна перевозити велосипеди!

Про це йдеться в повідмленні КП “Київпастранс” від 21 жовтня 2014 року, текст якого наводимо нижче:

“Повідомляємо, що відповідно п.4.3 “Правил користування наземним міським пасажирським транспортом загального користування (траваями, тролейбусами, автобусами, фунікулером) в м.Києві” пасажир має право безоплатно провозити з собою ручну поклажу, одну пару лиж, дитячий візок, санки, велосипед.

Відповідно до п. 4.2. названих правил пасажиру забороняється перевозити громіздкий багаж розміром більше ніж 100*50*30 см, речі, довші за 190 см, та діаметром більше 30 см (крім дитячих та інвалідних колясок, велосипедів що складаються та лиж), а також перебувати в одязі та провозити багаж, що забруднює одяг пасажирів, обшивку салону та сидіння.

Відповідно до п. 4.1 “Правил…” пасажир зобов’язаний сплачувати за перевезення кожного місця багажу розміром більше 60*40*20 см, або вагою 30 кг, а також довгомірних предметів більше 150 см та діаметром понад 10 см.

По факту Вашого звернення порушення в діяльності працівників Фунікулеру відсутнє.

Повідомляємо, що за домовленістю з Асоціацією велосипедистів Києва, при умові додержання “Правил…”, Фунікулер буде перевозити одночасно 2х велосипедистів, в залежності від пасажиропотоку“.

funikuler-letter

Ось тут можна почитати детальніше тлумачення згаданих пунктів “Правил…”.

Історію вирішення питання з фунікулером можна переглянути тут.

Також нагадуємо вам про відповідь КП “Київпастранс” від 22.05.2012 на запит Асоціації велосипедистів Києва, чи можна перевозити велосипеди у громадському транспорті (відповідь – можна, крім метро, в автобусі – якщо він не перевищує вказаних розмірів).

Дякуємо Євегну Зінгерману за ініціювання перемовин з керівництвом Фунікулеру та всім, хто тримав руку на пульсі в цьому питанні та допоміг довести його до логічного кінця.

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Стильні, елегантні, вишукані – одним словом, ті, хто знають, що таке справжній велошик! Стиль цього року обираєте ви самі, ми лише задаємо формат. Готуйся, Києве:

Новий перехоплювальний велопаркінг відкрився 25 травня неподалік ст.м. “Лівобережна” в Києві. Це вже третій паркінг, що дає змогу жителям міста залишати велосипед безкоштовно й під