Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже майже 270, і це число постійно зростає.

Знайомтеся – Олеся Сторожук.

Олеся Сторожук-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Навчилася в 11 років – пам’ятаю, це вважалося доволі пізно, адже всі в класі вже вміли на той час їздити. Через тиждень потрапила в аварію і зламала ногу, але вже наступного сезону знову їздила. Відтоді (з невеликими перервами) і катаю. Хоча як транспортний засіб в Києві використовую лише трохи більше року.

З якою метою його використовуєш?

В основному для щоденних поїздок на невеликі відстані, а також для подорожей.
До роботи мені їхати більше 20 км, тому комбіную велосипед та громадський транспорт. Доїжджаю до метро, лишаю на парковці біля магазину та їду далі на метро. Практикую це з весни, виявилось, що дуже зручно, таким чином майже забула про маршрутки.
Віднедавна також беру з собою велосипед для подорожей в інші міста. Виходиш з поїзда, швиденько збираєш велосипед, і не треба думати, на який номер автобуса сісти – їдеш собі, куди треба. За кордоном також намагаюсь барти велосипед у прокаті, щоб подивитися місто.

Як прийшла до цього?

Усвідомлення велосипеда як транспорту прийшло, живучи деякий час в Німеччині – там використовувала його для більшості поїздок по місту. Повернувшись додому, вже не уявляла себе без велосипеда.
І потім почала поступово освоювати велосипед в Києві – спершу по району, потім виїжджала все далі й далі. Отак і прийшла. Точніше, ще йду, бо деякі вулиці Києва для мене все ще не дуже комфортні для проїзду.

Що для тебе велосипед?

Велосипед – це моя маленька незалежність: від розкладу громадського транспорту (і його відсутності), від часто непродуманого транспортного сполучення в Києві, від заторів.
Окрім бути транспортним засобом, велосипед також додає сил. Перевірено: у будь-якій незрозумілій ситуації сідай на велосипед!:)

Чому приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

Ой, за діяльністю АВК слідкувала роки два на відстані. Якби не новини від Асоціації, я б думала, що у велорусі Києва нічого не відбувається (і ніколи не думала, що колись ці новини висвітлюватиму))
Повернувшись з уже зазначеної Німеччини, зрозуміла, що хочу в Києві такі ж умови для велосипедистів і захотіла якось цьому посприяти. Довго не думавши, почала волонтерити в АВК – і понеслось.
Мені завжди подобався професіоналізм та системність роботи організації. Остаточно переконалася в цьому під час Велофоруму в Полтаві у 2013 році – після чого і приєдналась. Досі моя думка не змінилась, і далі тільки підтверджується .

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Бажаю відчути ветер-в-волосах – думаю, далі нічого нікому пояснювати не потрібно:) Тим, хто ще не їздить: просто спробуйте, адже переваг буде більше, ніж недоліків.

Києву бажаю мудрого менеджменту, рішучих дій і по-більше сонячних днів!

Познайомитися з іншими членами Асоціації.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто