Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для васвелосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже майже 270, і це число постійно зростає.

Знайомтеся – Даша Пирогова, соціолог.

Даша Пирогова-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Тато навчив мене їздити на велосипеді, коли мені було 10 років. Так я стала такою ж крутою і дорослою як моя старша двоюрідна сестра і брати, які вже давно їздили на великах. У 15 років мені подарували вже серйозний гірський велосипед і я із нього не злазила два останні класи школи у невеликому містечку Гадяч, де я народилася і жила до 17 років. У Києві, звичайно, трафік помітно більший і пересування по місту на велосипеді вимагає впевненості, концентрації і знання правил дорожнього руху, тому у столиці я активно користуюся велосипедом лише останні 3 роки.

З якою метою використовуєш?

Після прикрого падіння на гірських лижах і розриву зв’язок на коліні мені було рекомендовано відновлювати атрофовані м’язи крутінням педалей і я дослухалася. За одне літо поїхала у два туристичні велопоходи по Криму, потім на 10 днів у велотур по гірській Туреччині. Тому найбільше мені подобається подорожувати на велосипеді – ти і переміщаєшся із точки А у точку Б, і споглядаєш цікаві місцини, і можеш зупинитися, де тобі подобається.

У місті намагаюся заміняти велосипедом будь-який громадський транспорт, тому на базар, у гості чи на фестиваль за першої можливості їду на велосипеді. Така перша можливість включає також наявність зручного і надійного місця для паркування.

Як прийшла до цього?

Метро переважно під землею, а їздити в гарному місті під землею – нелогічно. Маршрутки і трамваї у Києві дуже печальні. Залишаються тільки тролейбуси і велосипед.

Крім того, рухаючись по місту на велосипеді, качаєш м’язи, тренуєш серце, тримаєш себе у тонусі – працюєш на свою вічну молодість:)

Що для тебе велосипед?

Це очевидно, “швидкий і зручний вид транспорту” (с)

Чому ти приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

Я приєдналася до АВК, бо це єдина громадська організація, мета якої мені чітко зрозуміла і імпонує не на 30, 50 чи 70, а на 100 відсотків. Представники АВК досліджують велосипедну інфраструктуру у інших країнах і вчаться у місцевих експертів – це підхід, який мені подобається. Я теж була у Амстердамі, зрозуміла наскільки зручною і продуманою може бути велоінфраструктура і побачила багато щасливих людей на кумедних велосипедах. Захотілося, щоб колись так стало і в Києві, я відчуваю у собі сили цьому сприяти, тому я долучилася до АВК.

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Шановні колеги на великах, вивчіть правила дорожнього руху і будьте уважними на дорогах. Саме на дорогах! Не дискримінуйте киян на тротуарах, їх і так дискримінують водії, які хаотично там паркуються. Давайте будемо такими велосипедистами, щоб головному велосипедисту Києва Богдану Хмельницькому не було за нас соромно.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто