Флешмоб “Велосипедом на роботу”, нагородження переможців конкурсу “Велопрацедавець року” та велоекскурсія для депутатів Київради – так пройшов день 16 вересня в Києві для велосипедистів.

Велосипедисти на Майдані Незалежності. Фото – Тетяна Мезина

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ), що проходить 16-22 вересня, відкрився в Києві Днем “Велосипедом на роботу”. Цього дня тисячі киян вирушили на роботу на велосипедах – аби показати, якими можуть бути вулиці міста з велосипедистами. Кілька сотень велосипедистів перед роботою також заїхали на Майдан Незалежності – привітати один одного за ранковою кавою та спільним велосніданком.

Колона велосипедистів з Борщагівки. Фото – Юрій Соладис

Велосипедисти збиралися для спільних поїздок в різних районах міста. Окрім організованих колон, які вели волонтери Асоціації велосипедистів Києва, кожен міг запропонувати своє місце збору, до якого могли долучитися ті, що живуть поруч. Місця збору позначалися на карті:

karta-biketoworkkyiv

Мета цієї акції – заохотити киян їздити велосипедом на роботу, навчання, просто у справах та показати, що велосипед є зручним, економічним та екологічним видом транспорту.

B2W-Lisova-PolinkaYarova

Велосипедисти з Лісової, проїзд по пішохідному мосту. Фото – Поліна Ярова

Запрошуємо всіх принаймні протягом тижня покористуватися велосипедом у місті – адже чим більше буде велосипедистів на вулицях, тим швидше Київ ставатиме велосипедним: більше людей пересідатимуть на велосипеди, водії автомобілів будуть уважнішими на дорогах при виді колони велосипедистів, а міська влада (сподіваємось) звертатиме увагу на наші проблеми та займатиметься розвитком велоінфраструктури.

B2W-Zhytomyrska

Велосипедисти, що рухаються за маршрутом м.Житомирська – Майдан Незалежності

На цій карті можна знайти людей, що відмітили точки збору для спільних поїздок на роботу. Ви можете приєднатися або запропонувати своє місце. Зверніть увагу: відмітки про час та місце збору зазначені для 16 вересня. Якщо ви хочете поїхати в інший день, домовляйтеся з відповідними людьми за вказаними контактами.

Флешмоб велосипедом на роботу

Майдан Незалежності. Фото – Надія Парфан

Обговорити подію та поділитися враженнями також можна на сторінці в Facebook.

велосипедом на роботу

Збір велосипедистів біля ВДНГ. Фото – Олеся Сторожук

велосипедом на роботу київ

Майдан Незалежності. Фото – Олеся Сторожук

Більше фотографій – в альбомі Тетяни Мезіної (Facebook) та Асоціації велосипедистів Києва (незабаром!)

Мета Європейського тижня мобільності (ЄТМ) – привернути увагу до проблем мобільності людей, заохотити муніципалітети та активістів створювати більш комфортні умови для життя в місті, працювати над втіленням сталих транспортних моделей. Цього року ЄТМ проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”. Про свою участь уже заявили 722 європейські міста.

Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

Європейський тиждень мобільності в Києві у 2014 році проходить за підтримки Європейського Союзу, Представництва Фонду ім.Г.Бьолля в Україні та Національного Екологічного Центру України.

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 квітня, у День велосипеда жителі Києва взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу». Флешмоб у столиці традиційно організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),

У п’ятницю, 8 лютого, Київ приєднався до міжнародного зимового дня «Велосипедом на роботу». Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» організувала зустріч учасників флешмобу вранці на Майдані

У конкурсі серед українських роботодавців «Велопрацедавець 2018» перемогла IT-компанія Intellias. Церемонія нагородження конкурсу відбулась 18 жовтня в Американському домі в Києві. Організатором конкурсу є громадська