Субота 20 вересня на фестивалі Гогольфест видалася особливо велосипедною. Велогараж, безкоштовний техогляд і прокат, веломаркет, лекції з урбаністики та велокіно – таким був наш ВелоГоголь!

Отже, центральна велосипедна локація – ВелоГараж.

veloden gogolfest

Тут чотири майстри безкоштовно роблять базовий техогляд велосипедів для всіх бажаючих.

veloden gogolfest

У перші години роботи біля гаража вишикувалась ціла черга.

veloden gogolfest veloden gogolfest

Окрім техогляду – майстер-класи з самостійного обслуговування велосипеда.

veloden gogolfest

У гаражі протягом дня можна було скласти іспит на знання ПДР та отримати “велоправа”.

veloden gogolfest

Можна взяти у безкоштовний прокат велосипед (дякуємо “Помаранчевому роверу” за класні міські велосипеди для прокату та за зберігання велосипедів АВК!)

veloden gogolfest

А можна було просто валятися на зручних пуфах!

veloden gogolfest

Поряд розмістився ВелоМаркет з різноманітними велосипедними аксесуарами.

veloden gogolfest

Наприклад, наші партнери з BikeMe пропонують отакі штуки:

veloden gogolfest

А Ніка робить прикраси зі старих велозапчастин:

veloden gogolfest

Художниця і скульптор Марія Куликівська презентує свої скульптури.

veloden gogolfest

Залишити свій велосипед можна було на вході на велопарковці з дерев’яного брухту, яку виготовили напередодні за ініціативи Миколи Вогника.

veloden gogolfest

У Лекторії – лекції на тему урбанізму, зокрема Ірина Бондаренко, координаторка АВК, презентувала велоконцепцію Києва.

veloden gogolfest

Ми не можемо сліпо копіювати досвід Європи у розвитку велоруху, не можемо копіювати Азію. Київ має свої особливості і має йти своїм шляхом. Цей шлях визначається зараз. Яким він буде – прочитаємо через 50 років у підручниках з планування міста“, – Іра Бондаренко.

veloden gogolfest

А тут готують установку Goldsprint для велоперегонів від Hard Drive.

veloden gogolfest

Ну але головне – на Гогольфесті цього дня багато, дуже багато велосипедистів!

veloden gogolfest

Різних.

veloden gogolfest

Дуже різних.

veloden gogolfest

Дякуємо Гогольфесту за співпрацю, а численним волонтерам і майстрам за те, що зробили цю подію можливою!

Фото: Олеся Сторожук

Подія відбулася в рамках Європейського тижня мобільності.

Мета Європейського тижня мобільності (ЄТМ) – привернути увагу до проблем мобільності людей, заохотити муніципалітети та активістів створювати більш комфортні умови для життя в місті, працювати над втіленням сталих транспортних моделей. Цього року ЄТМ проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”. Про свою участь уже заявили 722 європейські міста.

Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

Європейський тиждень мобільності в Києві у 2014 році проходить за підтримки Європейського Союзу, Представництва Фонду ім.Г.Бьолля в Україні та Національного Екологічного Центру України.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.

Київ долучається до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва підготувала насичену програму подій у столиці протягом усього