16 вересня, у перший день Європейського тижня мобільності, Асоціація велосипедистів Києва провела для депутатів Київради велоекскурсію для ознайомлення з інфраструктурою Києва та умовами їзди на велосипеді.

veloekskursiya-deputaty

Мета цієї екскурсії – звернути увагу чиновників на проблеми велосипедистів у місті та дати рекомендації по створенню більш комфортного міського середовища не тільки для велосипедистів, але й для пішоходів і людей з обмеженими можливостями.

veloekskursiya-deputaty veloekskursiya-deputaty

Учасники екскурсії проїхали по бруківців по вул. Богдана Хмельницького та Володимирській до Михайлівської площі та обговорили потребу її адаптації для велосипедистів, повернули на вулицю Десятинну.

veloekskursiya-deputaty

Подивилися Пейзажну алею як приклад якісної організації публічного простору.

veloekskursiya-deputaty

Далі поїхали через Львівська площу, по вул. Смирнова-Ласточкіна.

veloekskursiya-deputaty

Тут звернули увагу на необхідність облаштування контрсмугу для руху велосипедистів по односторонніх вулицях.

veloekskursiya-deputaty

Далі маршрут ішов по вул. Верхній вал, Житньоторзькій, Притисько-Микільській, Сагайдачного, Ігорівська і аж до Поштової площі. Представники Асоціацїі нагадали, що вул. Сагайдачного має бути пішохідною. Депутати також відчули всю насиченість автопотоку на новій розв’язці на Поштовій площі.

veloekskursiya-deputaty

Завітали учасники екскрусії також до фунікулеру. Там розгорнулась гучна дискусія між його працівниками та велосипедистами, яких не хотіли пускати у вагони. Але під прицілом телекамери таки дали дозвіл.

veloekskursiya-deputaty

Питання перевезення велосипедів у фунікулері так і не вирішено, попри численні переговори з керівництво та звернення велосипедистів.

veloekskursiya-deputaty veloekskursiya-deputaty

Від Михайлівської площі група знову повернулася назад на Хрещатик до будівлі КМДА.

В екскурсії взяли участь двоє депутатів: Руслан Андрійко, голова комісії з питань екологічної політики, та Олександр Колісніченко, член комісії з питань власності. Їх супроводжували велосипедисти-любителі. Вони пообіцяли проявляти активну позицію при розгляді київською владою велосипедних питань та запропонували звертатися до них у разі проблем.

Тут можна ознайомитися з маршрутом та змістом велоекскурсії для депутатів.

Сподіваємось, наступного разу до велоекскурсії приєднається більше депутатів, а також запрошуємо мера міста.

Подія відбулася в рамках Європейського тижня мобільності.

Мета Європейського тижня мобільності (ЄТМ) – привернути увагу до проблем мобільності людей, заохотити муніципалітети та активістів створювати більш комфортні умови для життя в місті, працювати над втіленням сталих транспортних моделей. Цього року ЄТМ проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”. Про свою участь уже заявили 722 європейські міста.

Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

Європейський тиждень мобільності в Києві у 2014 році проходить за підтримки Європейського Союзу, Представництва Фонду ім.Г.Бьолля в Україні та Національного Екологічного Центру України.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Жителі та гості Києва вперше взяли участь у Cycle Tour&Party — велоекскурсії Подолом і вечірці в затишному дворику. Cycle Tour&Party організували U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»)

У бюджеті Києва на 2018 рік зменшили видатки спеціального фонду бюджету Департаменту транспортної інфраструктури КМДА на будівництво велодоріжок. Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» проаналізувала останню

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.