Велосипед як хобі, як робота, як розвага. А що для тебе велосипед? З якою метою його використовуєш і як до цього прийшов? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже понад 250, і це число постійно зростає. Знайомимось.

Олександр Реутов – директор Департаменту з розвитку регіональної мережі в Банку

reutov-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Навчився їздити ще в дитинстві. Спочатку був «Аіст», потім були модні МТБ. А свідомо використовую велосипед як транспортний засіб – з квітня 2013 року. Потім взимку знову пересів на авто, але цього року вже планую спробувати їздити велосипедом за будь-якої погоди.

З якою метою його використовуєш?

Зараз використовую як щоденний транспортний засіб – для поїздок на роботу, в магазин, по справах, на зустрічі з друзями. Також стараюсь брати велосипед на прокат, коли подорожую, адже при поїздках на велосипеді нові місця відкриваються в найкращому вигляді. Звісно, для подорожей із сім’єю на сердні та великі відстані, або за великими покупками зручніше їхати на власному авто, але якщо можна використати велосипед – вибір буде очевидним.

Як прийшов до цього?

Після подорожей до країн Європи мене вразило як там використовують велосипеди місцеві жителі. Політки, банкіри та бізнесмени їздять на велосипедах так само як і студенти. Люди бережно відносяться до навколишнього середовища та стараються заощаджувати на транспортних витратах. Кілька років я питав себе – чому у нас немає такої практики? А потім зрозумів, що не треба питати – треба починати зміни із себе. У велосипедах я особо не розбираюсь, тому кільки днів провів у детальному огляді широкого велосипедного ринку та отримав багато нової і цікавої інформації. Наприклад, про цілий рухCycle Chic, який зараз популярний по всьому світі. Тому обрав собі стильний круйзер, повторив ПДР для велосипедистів та почав їздити.

Що для тебе велосипед?

Зараз це один з моїх найкращих друзів. Вірний товариш, що доставить тебе швидко й комфортно в майже будь яку точку міста. Це частина стилю життя та спосіб сказати людям навколо, що настав час змін. Мене дуже надихає досвід так званої велосипедної революції в Будапешті під гаслом «для кожної поїздки свій транспорт». Саме з велосипеда я почав змінювати свій образ життя та ставлення до суспільства.

Чому ти приєднався до АВК і що думаєш про організацію?

Людина – суспільна істота, тому мені треба було знайти однодумців серед людей, які прагнуть змінити наш Світ на краще. Нажаль робота не дає зараз можливості приймати активну участь в діяльності асоціації, але навіть пасивна участь сприяє розвитку велосипедної інфраструктури в Києві. Саме членство в асоціації надихнуло організувати велопарковку біля офісу та активно залучати до велосипедного руху своїх колег. Приємно відчувати себе часткою великого руху позитивних змін. Сподіваюсь, що зможу більше свого часу приділяти діяльності асоціації та допомагати розвивати вело ідеї.

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву

По перше – не бійтеся сідати на велосипеди. Як хтось великий сказав «найдовший шлях – від дівану до велосипеду» (цитата не точна). Треба лише один раз переключити тумблер в голові, щоб далі насолоджуватися кожною поїздкою на велосипеді. Не треба думати про те як на вас будуть дивитися друзі, колеги або підлеглі. Повірте – навіть коли все навколо валиться з рук та псує настрій, всього одна поїздка велосипедом може повернути гармонію в життя. По друге – не забувайте про ПДР та обов’язково ретельно їх вивчайте, а краще сходіть на безкоштовне вело навчання з безпеки руху. Києву бажаю скорішого позбавлення від паразитів-чиновників та отримання чіткої програми створення велосипедної інфраструктури по аналогії з великими містами Європи. Кожен день ми бачимо зміни на краще – збільшення кількості велосипедистів таbike-friendly закладів, активність суспільних діячів та політиків в напрямку розвитку велосипедної інфраструктури та ін. Недавно я побував у Закарпатській області. Мене дуже вразило, що там в кожному селі навіть маленький магазинчик має власну велопарковку. Отже бажаю і Києву всі умови для комфортного велосипедного пересування.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • Nick Vognick

    підписуюсь під кожним словом!

    • habak

      Щось ти розм’як.

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто