20 вересня 2014 року в Києві відбувся “День ПАРКування”: кияни перетворили частину стоянки на Контрактовій площі на зону відпочинку: тут можна було спілкуватися, грати в бадмінтон, кататися на роликах, усіх охочих пригощали кавою та чаєм. На парковці.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Учасники ПАРКування зібралися рано-вранці на Контрактовій площі перед будівлею Києво-Могилянської Академії. Вони арендували 7 паркувальних місць – так, як це роблять водії автомобілів. Тільки замість машин тут припаркувались люди, які принесли килимки, крісла, коврди, столики, їжу, бадмінтон, ролики, квіти та інші речі, які зазвичай складно уявити в цьому місці.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ ПАРКування Київ

Люди, що проходили повз, реагували на подію по-різному: хтось зупинявся та з інтересом розпитував, хтось не розумів, що відбувається, комусь це нагадувало ярмарок. Лише кілька людей поскаржилися на те, що вони не можуть запаркувати свої автомобілі прямо під стінами університету та ображалися на пропозицію поставити машину трохи далі і пройти 100 метрів пішки.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Мета ПАРКування – звернути увагу на те, яким чином у місті використовується простір площ та вулиць, що належать усім киянам. Сьогодні Контрактова площа є величезною автомобільною стоянкою, хоча за визначенням це площа – місце збору людей.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Місто належить людям – переконані учасники акції. Наприклад, простір на Контрактовій площі використовується зовсім нераціонально: вдень вона зайнята сотнями автомобілів.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ    День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Досвід європейських столиць показує, що центр міста має бути максимально комфортним для його жителів та туристів. Таким його роблять пішохідні та вело-пішохідні вулиці, просторі площі, вузенькі вулички з мінімальним автомобільним рухом, численні літні тераси. У деяких містах навіть обмежуть чи роблять платним в’їзд автомобілів до історичної частини міста.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Ми переконані, що в майбутньому Київ піде шляхом трансформації міського середовища та створення якісних публічних просторів. Сподіваємось, що ця невеличка акція змусить киян по-іншому поглянути на ті місця, що оточують нас надворі.

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

Ми прагнемо, щоб весь Київ – не тільки наші квартири, офіси та кав’ярні – став нашою домівкою, місцем, де приємно проводити час!

День ПАРКування, Контрактова площа, Київ

День ПАРКування започаткували в 2005 році у Сан-Франциско, після чого він перетворився у міжнародний рух за участі найпрогресивніших міст світу. Щороку 20 вересня вибрані паркувальні лоти у цих містах перетворюють на маленькі парки. Метою Дня ПАРКування є повернути людям публічний простір, який щодня присвоюють собі порожні запарковані машини. Цього року у рамках Європейського тижня мобільності День ПАРКування вперше відбувся в Україні.

Контрактова площа

Контрактова площа о 7:00

Фото: Олеся Сторожук

Більше фото – незабаром на сторінці Асоціації велосипедистів Києва в Facebook.

Мета Європейського тижня мобільності (ЄТМ) – привернути увагу до проблем мобільності людей, заохотити муніципалітети та активістів створювати більш комфортні умови для життя в місті, працювати над втіленням сталих транспортних моделей. Цього року ЄТМ проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”. Про свою участь уже заявили 722 європейські міста.

Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

Європейський тиждень мобільності в Києві у 2014 році проходить за підтримки Європейського Союзу, Представництва Фонду ім.Г.Бьолля в Україні та Національного Екологічного Центру України.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.

Київ долучається до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва підготувала насичену програму подій у столиці протягом усього

З 16 до 22 вересня у тисячах європейських міст відбулися акції, які показали переваги від розвитку велосипедної та пішохідної інфраструктури, громадського транспорту і привернули увагу