У Києва з’явився унікальний шанс отримати перший перехоплюючий велосипедний паркінг вже у серпні-вересні 2014 року, а в разі його успішного запуску – мережу паркінгів вже на початку велосезону 2015 року, не витрачаючи бюджетних коштів.

Поєднання велосипеда та громадського транспорту давно практикується в містах Європи: якщо вам далеко їхати від дому до місця роботи чи навчання, ви можете доїхати велосипедом до метро, залишити його там і далі швидко дістатися до центру міста. У Києві давно назріла потреба встановлення перехоплюючих паркінгів біля ключових транспортних вузлів – частіше за все, це станції метро.

Перехоплюючі паркінги мають численні переваги як для індивідуальних користувачів, так і для міста в цілому. Велосипедистам вони дозволяють економити час і кошти на поїздку. Щоденні велопоїздки навіть на невеликі відстані покращують здоров’я та настрій.

Від цього виграють всі, адже таким чином зменшиться навантаження на дорожню мережу. Чим більше людей користвуватиметься велосипедами, тим менше буде заторів на дорогах,  вільнішим громадський транспорт, чистішим повітря.

Можливість проїхати невелику відстань на велосипеді щодня та залишити його в безпечному місці робить велосипедний рух більш привабливим для жителів віддалених районів Києва та передмістя. Така комбінація може викликати справжній прорив у використанні велосипедів.

Об’єднання існуючої транспортної мережі з велосипедним рухом стало метою для створення перехоплюючого велосипедного паркінгу “VeloPoint”tm. У 2014 році ТОВ “Байк-Бокс” розробило та виготовило пілотний перехоплюючий велосипедний паркінг для Києва.

DSC05932

Паркінг створено на основі стандартного 40” транспортного контейнера. DSC05929Згідно з концепцією проекту перехоплючий велосипедний паркінг розташовується близько до станції метрополітену або великого транспортного вузла та дозволяє безкоштовно залишити на відповідальне зберігання особистий велосипед на 12 годин.

Для забезпечення можливості функціонування паркінгу безкоштовно надаються  платні послуги: зберігання велосипедів на термін довший за 12 годин, прокат та сервісне обслуговуваня велосипедів, продаж аксесуарів, засобів особистої гігієни для велосипедистів, продаж води, кави, чаю, напоїв, готових сендвічів тощо.

Спеціально розроблені кріплення дозволяють зберігати всередені більше 60 велосипедів в зачиненному стані, і більше 100 велосипедів, коли всі відкидні двері відчинено та встановлено зовнішні кріплення.DSC05937

Велосипедний паркінг створено максимально вандалостійким, всі відкидні двері зачиняються та унеможливлюють доступ всередину паркінгу у нічний або в неробочий час. Сходи до зони відпочинку підіймаються та зачиняються. Всановлена система відеонагляду.DSC05951

ТОВ “БайкБокс” має на меті створення мережі аналогічних перехоплюючих велосипедних паркінгів в 2015 велосезоні, але для цього необхідно відпрацювати технологію на пілотному проекті до кінця 2014 велосезону для усунення можливих недоліків – саме для цього в червні 2014 було закінчено роботи по виготовленню пілотного велопаркінгу “VeloPoint”tm.

Наразі  ТОВ “БайкБокс” очікує на офіційний дозвіл від влади міста Києва для встановлення пілотного “VeloPoint”tm в Оболонському районі.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • http://bohdan.com.ua/ viterzbayraku

    Контейнер естетично не найкраще рішення для міста. Навіть МАФи виглядають красивіше. Для промислової зони – так, але не для станцій метро. Будь-яка глуха конструкція, яка блокує огляд – це мінус.

інші цікаві матеріали

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба». Сертифікати вручила

У січні 2019 року в чотирьох районах Києва з’явились 5 велопарковок біля станцій метрополітену. Це стало можливим завдяки проекту Громадського бюджету, який виграли члени Асоціації