На вулиці Драгомирова (Печерськ) тривають роботи по маркуванню велосипедних смуг та будівництва велодоріжок.

Велосмуги червоного кольору з обох боків проїзної частини починаються на перехресті вулиці Драгомирова та професора Підвисоцького, ведуть до житлового комплексу та продовжуються його територією.

P1050666

Ширина вулиці Драгомирова та інтенсивність руху автомобілів дозволяють забезпечити безпеку та комфорт руху велосипедистів шляхом організації лише велосмуг. Проте вже зараз помітні деякі проблеми, які можуть стати перешкодою активному використанню цих смуг за призначенням:

1. шлагбаум на в’їзді до житлового комплексу – як його швидко та безпечно проїхати велосипедистам, незрозуміло

2. автівки, водії яких, за звичкою, продовжують паркуватись біля бордюру, незважаючи на свіжу фарбу та символи велосипеда на велосмугах.

P1050665

Це перше якісне рішення транспортної велоінфраструктури, облаштоване коштом приватних компаній. Поки роботи із завершення будівництва та маркування велосмуг та доріжок тривають і невідомо наскільки великою та розгалудженою буде велоінфраструктура. Наразі велосмуга проходить лише уздовж центрального в’їзду до житлового комплексу.

P1050669

Наш попередній висновок:

Загалом, позитивний. Ширина велосмуг дозволяє комфортно їхати велосмугами у майбутньому, відсутні дощоприймальні люки на смугах, якісне маркування. Проте створення інфраструктури тут, як і в інших районах Києва, де з’являються об’єкти велоінфраструктури, потребує додаткової роботи з водіями автомобілів, які вважають нормою паркуватись на велосмугах та доріжках.

P1050664 P1050663

Тому пропонуємо тим, хто мешкає або працює в районі новоствореної велосмуги, брати в офісі АВК листівки для водіїв і розкласти їх на скло припаркованих на велосмугах машин. Зателефонуйте нам аби домовитись про час зустрічі.

Усі фото: Ксенія Семенова

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Цього року продовжено будівництво веломаршруту “Європейська площа – Троєщина”: у бюджеті Києва виділено 9 млн грн на цьогорічні роботи. Роботи заплановано на вулицях Цвєтаєвої, Сабурова

Компанія з виробництва велопарковок Veloparkovki.com.ua запустила новий велопродукт – станції самообслуговування велосипедів FixHere. Дві з них Veloparkovki дарують двом організаціям, що надішлють заявки до 30 квітня. У заявці слід

В рамках роботи над концепцією розвитку велотранспорту Асоціація планує провести серію відкритих обговорень схеми пропонованих веломаршрутів, яку велосипедисти міста розробили у 2014 році. На цих