20 серпня цього року з’явилася перша підписана Хартія Європейського тижня мобільності (ЄТМ). Хто цей перший? Навряд чи вгадаєте. Першим, хто підписав Хартію ЄТМ 2014 став голова села Дєнєжнікове, Сергій Артьомов, який вже четвертий рік поспіль долучає громаду до ідеї сталої мобільності.

Невеличка довідка: Село Дєнєжнікове знаходиться в Новоайдарському районі Луганської області, вікіпедія каже, що в селі проживає 968 осіб.

ЄТМ-2012 у Денєжніково

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на покращення навколишнього природного середовища і умов життя в населених пунктах.

Цього року ЄТМ проходить під гаслом: «Наші вулиці – наш вибір!», яке говорить само за себе, закликаючи учасників зменшувати власну залежність від автомобілів,  робити вулиці та населенні пункти в цілому  дружніми до людей пішоходів та велосипедистів.

У попередні роки (2011-2013) в рамках тижня мобільності в селі Дєнєжнікове були проведені лекції інспекторів ДАЇ щодо дотримання правил дорожнього руху при пересуванні на велосипеді, змагання дітлахів на трьохколісних велосипедах, тренінги щодо надання першої медичної допомоги при дорожньо-транспортній пригоді, вело-флеш-моб, велоперегони гостей садиби зеленого туризму «Черепахи».

ЄТМ-2012 у Денєжніково

Серед так званих «постійних» заходів у селі Дєнєжнікове були облаштовані переходи через небезпечні ділянки автотраси Н-21 Луганськ-Харків в межах села, внесені зміни у Правила благоустрою села Денежникове в частині облаштування у селі велостоянок; облаштовано велостоянки біля магазинів та об’єктів комунальної власності (сільський Будинок культури, Амбулаторія сімейного лікаря; облаштовано велостоянку біля сільради (на 5 веломісць) та біля храму (на 10 веломісць); розроблено туристичний веломаршрут «Денежникове – Співаківка – Маловенділівка – Денежникове».

Цього року громада теж планує провести низку цікавих заходів для дітей та дорослих, керуючись принципом: хто хоче, той робить, хто не хоче, той шукає причини.

Чекаємо на наступних учасників Європейського тижня мобільності 2014 в Україні! Нагадуємо, Київ уже готується.

Матеріали для ознайомлення та натхнення:

Тематичний посібник ЄТМ

Кращі практики ЄТМ (ідеї публічних заходів)

European Mobility Week  Handbook (English)

 

Контакти:

Леся Лойко

національний координатор ЄТМ в Україні

lesya.loyko [at] forza.org.ua

 

Олеся Сторожук

медіа-координаторка Асоціації велосипедистів Києва

(ЄТМ в Києві)

media [at] avk.org.ua

інші цікаві матеріали

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.

Київ долучається до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва підготувала насичену програму подій у столиці протягом усього

З 16 до 22 вересня у тисячах європейських міст відбулися акції, які показали переваги від розвитку велосипедної та пішохідної інфраструктури, громадського транспорту і привернули увагу