Одягати чи не одягати шолом – мабуть, ця дискусія буде до тих пір, поки існуватимуть велосипедисти. Про те, чому не варто нормативно зобов’язувати носити шолом ми вже писали. Своєю мотивацією використання шолому ділиться член АВК Павло Кучапін.

Фото: chubbysbikes.com

По-перше, шолом не дає голові перегріватися. Значно сприяють цьому отвори, покращують терморегуляцію. Це значно ефективніше за інші голові убори (кепка, панама). Переважно це актуально для поїздок довших за 30 хв.

По-друге, шолом захищає від засліплення сонцем, особливо допомагає козирок. Сонцезахисні окуляри теж можуть виконувати цю функцію, однак значно приємніше спостерігати світ без фільтрів, незатемненим. Окуляри для мене переважно відіграють функцію захисту від бруду, комах і сильного зустрічного вітру (тобто прозорі лінзи, максимум 1 категорії – помаранчеві).

По-третє, дзеркальце на шоломі значно функціональніше за дзеркальце на кермі.

По-четверте, обставини можуть скластися так, що шолом збереже моє здоров’я чи, навіть, врятує життя. Звісно ймовірність саме такого сценарію низька, і треба максимально докладати зусиль, аби така ситуація не трапилася. Однак ми не здатні контролювати й передбачити цілий ряд факторів й явищ, тому, якщо все йтиме до поганого, я волів би бути оснащеним засобами, що підвищують мої шанси.

Викладені вище аргументи, без сумніву, мають суб’єктивний характер (як і в цілому велосипедна їзда). Не є метою написання цього тексту обґрунтувати зобов’язання велосипедистів вдягати шолом чи розпочати серйозну дискусію на цю тему. Йдеться про висвітлення ряду переваг шматка піни з пластиком аби уникнути своєрідної демонізації, що часом має місце.

Асоціація велосипедистів Києва звертає увагу на те, що носіння чи неносіння шолому під час велоїзди – особистий вибір та відповідальність кожногого. Ми не закликаємо одягати чи не одягати шолом – але наводимо різні аргументи “за” та “проти”.

  • rear_derailleur

    Третій пункт смішний! Нема кращого дзеркала, ніж на кермі.

    • Eugene Volkoff

      Кожен сам маэ обирати яке з дзеркал обирати. Мені подобається на шоломі )))

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

У Нідерландах 27% усіх поїздок здійснюються за допомогою велосипеда, але найголовніше – це найбезпечніше місце в світі для пересування велосипедом. Цьому потрібно завдячувати ідеальній велосипедній