Ciklum — датська аутсорсингова ІТ-компанія, що надає послуги по розробці програмного забезпечення для клієнтів зі Скандинавії, Західної Європи та Північної Америки. Ми поспілкувалися з переможцями Велопрацедавця 2012 року та дізналися, як датська велокультура приживається в Україні та навіщо створювати дружні умови для велосипедистів на робочому місці.

Ciklum Kharkov office

У Києві компанія знаходиться у двох бізнес-центрах: Horizon Park та частково в Gulliver. З самого початку на прохання Ciklum орендодавець у Horizon Park встановив велопарковку. Але й сам Ciklum подбав про комфорт своїх співробітників та обладнав душові в обох офісах. Персонал, що працює в Gulliver, користується загальними велопарковками.

Ciklum Parking for Bikes

Корені компанії походять з Данії, тому скандинавська велокультура працівникам близька. Окрім комфортних умов на робочому місці, Ciklum також бере участь у велоподіях, наприклад, щорічному Велодні (як у Києві, так і в Харкові, Вінниці).

Ciklum Kyiv 2

За словами Рімми Мень (керівник PR&Motivation-групи), всі ініціативи виходять від працівників компанії, а адміністрація прислуховується і допомагає людям втілювати їх проекти.

Ciklum Kyiv

Оскільки компанія має постійний зв’язок з Данією, багато співробітників знайомі з ідеєю “Copenhagenize” і намагаються всіляко поширювати велосипедну культуру серед свого оточення.Ciklum bikers' t-shirts

У Копенгагені 37% людей користуються велосипедами, а в центрі навіть до 60%, що дуже надихає, тому ми намагаємося підтримувати тих, хто їздить велосипедом на роботу в Києві”, – говорить Рімма Мень. У київському офісі Ciklum працює понад 1500 людей, з них близько 200 є велосипедистами. Безумовно, не всі приїжджають щодня на велосипедах, все залежить від погоди, відстані до роботи, але ці 200 людей періодично користуються велосипедами.

Василь Парасина, працівник Ciklum: “Велосипед для мене — це частіше транспортний засіб як альтернатива громадському. Звісно ж, коли доводиться долати пів-Києва, то без метро не обійтись. Я мрію, щоб в метро були обладнані вагони для велосипедів, тоді б я з ним не розлучався. Інколи сідаю на велосипед “погуляти”, замість ходити пішки. Їжджу на велику на роботу, бо це в 2 рази швидше, ніж на громадському транспорті. Та й приємніше в 100 разів. Дуже вдячний роботодавцям за душ на роботі і велопарковку з охороною. Без цих речей довелося б велосипед відкласти”.

За спостереженнями Рімми, відтоді як Ciklum став переможцем Велопрацедавця, більше людей їздять на велосипедах у їх компанії. Хоча вона пов’язує це в основному з тим, що велокультура набирає обертів у Києві.

Євген Чернецов, працівник Ciklum: “Велосипед для мене — це спосіб життя, можливість підтримувати гарну фізичну форму, спілкуватися з однодумцями, яких можна з легкістю зустріти на різноманітних велопробігах, можливість швидко дослідити незнайому місцевість. І, звичайно – заміксувати приємне з корисним по дорозі на роботу. Однак, дуже важливо, щоб в офісі була можливість, по-перше, запаркувати сталевого коника, а, по-друге, прийняти душ. А в Циклумі все це є!

Коли компанія перемогла в конкурсі, вона отримала в подарунок велосипед. Тоді працівникам було запропоновано вирішити його долю: віддати його тому працівнику, що порадив взяти участь у конкурсі, залишити для загального користування для всіх співробітників, чи передати багатодітній сім’ї. Зрештою більшість проголосувала за третій варіант і велосипед було передано дітям.

Ciklum Kharkov bikes

Навіщо вам це? Навіщо створювати умови для велосипедистів? – поцікавилися ми.

Умови для велосипедистів – це турбота про своїх співробітників, адже коли людина приїжджає на роботу велосипедом, вона краще себе почуває, має кращий настрій. Це також турбота про довкілля, свідомий підхід до нашого майбутнього. Створення умов не потребує великих інвестицій, але забезпечує хорошу атмосферу та задоволення людей. Все, що потрібно — це велопарковка і, за можливості, душ. Якщо компанії почнуть звертати на це увагу, обладнуючи свої офіси, це вже буде хорошим внеском у розвиток велокультури в місті. Дуже багато чого змінити в силах кожного”, — відповідає Рімма.

Асоціація велосипедистів Києва вітає послідовні кроки Ciklum для створення комфортних умов для своїх працівників та відвідувачів, а також закликає інші компанії брати приклад і ставати дружніми до велосипедистів!

Ваш офіс bike-friendly? Подавайте заявку на конкурс “Велопрацедавець року-2014“. Отримайте широке визнання велоспільноти Києва та заохочувальні призи для співробітників!

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Від світлофорів «зеленої хвилі», величних велосипедних мостів до цифрових лічильників та опор для велосипедистів на перехрестях — у столиці Данії є безліч ідей для вдосконалення

Кампанія «Велосипедом на роботу», «Шопінг на велосипеді», Критична маса, брендинг велопрокату та велосипедні тури – про основні засоби популяризації велотранспорту в Празі та Чехії загалом розповів