Велосипед як хобі, як робота, як розвага. А що для тебе велосипед? З якою метою його використовуєш і як до цього прийшла? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже більше 200, і це число постійно зростає. Знайомимось.

Віталія Баркар – архітектор, дизайнер

Віталія Баркар-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Точно пам’ятаю, що навчилась їздити в літньому дитячому таборі після 1 класу. Свій велосипед з’явився аж у 2008, але, не дивлячись на величезний проміжок часу, одразу змогла їздити, значить цей навик лишається назавжди.

З якою метою його використовуєш?

Наразі велосипед для мене – це міський відпочинок і подорожі. Їздила б і на роботу, але працюю фрі-ланс вдома, тому ще чекаю нагоди. Із цікавого – недавно відбулась Перша індустріальна вело-екскурсія по криворізькій зоні відчуження, як виявилось, в Кривому Розі також є доволі міцна і просунута велоспільнота. Здається, такі непересічні події можуть стати візитівками для всієї країни.

Як прийшла до цього?

Як і у багатьох у мене велосипед почався за кордоном. Маленьке містечко, усі відстані чудово покриваються велосипедом, скрізь є велодоріжки, місця для паркування і навіть велосвітлофори, а одного тоненького тросику достатньо для надійного захисту. Німецькі друзі, яким я мимохідь озвучила бажання придбати вел, вичитали у місцевій газеті (ось для чого люди газети читають), що в сусідньому місті відбудеться велоярмарок! З усіх околиць люди звезли свої непотрібні, з різних причин, велосипеди. Хтось на місці обирав більш підходящий зріст, хтось хотів удосконалити техніку або позбавитись від старовини. Територію і технічний саппорт надав місцевий веломагазин. До хорошого звикаєш швидко, тому знайдений на ярмарку вел переїхав до не надто пристосованого для полохливих дівчат Києва. Але з часом і досвідом поїздок починаєш потроху виїжджати на дорогу, вчишся показувати поворот і стаєш суб’єктом руху.

Що для тебе велосипед?

Одразу хочеться виправити “що” на “хто” )) Так, мій велосипед має ім’я, я з ним інколи розмовляю, і не терплю, коли щось апгрейдять без мого відома… Справжній залізний кінь. Якщо без жартів, то велосипед – це екологічно, економічно, і естетично. Велосипед – це бути поза системою, відчуття свободи та легкості буття.

Чому ти приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

АВК надихає. Надихає професійністю і структурованістю, соціальною рекламою та креативними заходами. За подіями від АВК слідкувала впродовж кількох років, але для мене вступити в організацію означає не тільки отримати певні бонуси, відвідувати паради та вечірки, а значить і певна відповідальність, свідома готовність докласти зусилля. Сподіваюсь долучитись до проектування велодоріжок. Загалом побудова горизонтальних зв’язків – це дуже правильно, тільки так можна стати не поодинокими велосипедистами, а й рушійною силою для інфраструктурних та соціальних змін.

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Потрібно лише бажання їздити, а решта – знайдеться, адже зараз є різноманітні ініціативи і по велопрокату, і по навчанню з ПДР, поїздки гуртом на роботу, екскурсії та пробіги. Чим більше нас – тим краще для міста.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто