Велосипед як хобі, як робота, як розвага. А що для тебе велосипед? З якою метою його використовуєш і як до цього прийшла? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже майже 250, і це число постійно зростає. Знайомимось.

Надія Парфан – урбаністка, кураторка

Надя Парфан-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Я навчилася їздити на велосипеді порівняно пізно – після 20 років.

З якою метою його використовуєш?

Спочатку їздила на велосипеді виключно з рекреаційною метою, потім почала пересуватися в межах району – на базар, в магазини, по квитки. Завжди дивилась на людей, які їздять велосипедом на роботу чи на великі відстані з захватом і подивом – і не наважувалася спробувати сама.

Як прийшла до цього?

Одного разу випала нагода пожити на іншому континенті – я поїхала на рік в Філадельфію, США. Це велике місто з погано розвиненим громадським транспортом. Водійських прав для їзди на авто у мене нема, тому довелося дуже швидко опанувати повсякденну міську їзду. За кілька тижнів у Філадельфії я уже не могла себе уявити без велосипеда. Там непогана велосипедна інфраструктура і повага до всіх учасників руху. Крім того, законодавство завжди на боці велосипедистів, тому водіям машин простіше поступитися місцем чи дати тобі дорогу. Велосипед – один з моїх найприємніших спогадів про Філадельфію.

Після повернення в Київ я якийсь час їздила з Оболоні на Поділ – це було дуже зручно і абсолютно безпечно. Зараз тимчасово без велосипеда, але з нетерпінням чекаю покращення інфраструктури в місцях, де часто буваю, і готуюсь знову їздити.

Що для тебе велосипед?

Велосипед дає можливість безперервно дивитись ексклюзивне урбаністичне кіно: місто пливе перед очима як довгий план яскравих рухомих картинок. Обожнюю цей “кінематографічний ефект”, а також гарний настрій від фізичної активності.

Чому ти приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

По-перше, АВК відстоює мої безпосередні велосипедні права, за що я безмежно вдячна. По-друге, бореться за пішохідний рух, громадський транспорт і якісний публічний простір в Києві. Як можна не вступити в таку організацію:) ?!

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Велосипедистам: яскравого урбаністичного кіно за кермом велосипеда, ввічливих водіїв і чистого міського повітря.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто